Mozme spisat dohodu a predlzit si lehotu splatnosti aj ked mame rozsudok?

Dobry den, mam takuto otazku... Mam sudne rozhodnutie, kde mi este manzel je povinny uhradzat zameskane vyzivne spatne v nejakej vyske.... ja chcem mojmu manzelovi umoznit, aby mi to nemusel platit mesacne, ale ze mu dam termin (trebars rok a pol) dokedy mi to cele musi uhradit...
je to nejaky problem??? manzelovi sa do takejto dohody nechce, pretoze sa mu nepaci, ze mame sudny rozsudok, ktory by sme nerespektovali.... ja v tom problem nevidim, ved su to moje naroky a ja ked sa rozhodnem, ze mu davam dlhsi termin splatnosti, je to iba moja slobodna vola.... a som ochotna to dat aj pisomne a pred notarom....
su obavy mojho manzela opravnene??? je sanca, ze ak by som s nim chcela vybabrat a podpisem mu nieco u notara, ze by manzel s tym ked nebude platit v sulade so sudnym rozhodnutim mal problemy???
dakujem za rady...

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus