Možno predĺžiť lehotu na podanie dodatočné daňové priznanie?

Som študent 4. ročníka strednej školy a mám veľký problém. V roku 2008 mi zomrel otec a ja spolu s mladším  bratom (13r.) sme zdedili družstevný byt. Rodičia boli 4 roky rozvedení. V roku 2009 som mal 18 rokov a zdedený byt som odkúpil od SBD do osob. vlastníctva st ým, že mladšieho brata vyplatím. V roku 2010 som podal daň. priznanie na určitú čiastku, t.j. rozdiel medzi predajnou a nadobúdacou cenou. Teraz som sa však dozvedel, že som mal daňové priznanie podať na celú sumu, ktorú som prijal od kupujúceho.

Chcem podať dodatočné daňové priznanie, nemám však už peniaze, lebo moja mama kúpila za ne byt od svojho brata (ale nie kúpnou, ale darovacou zmluvou- teda podvod, kde sa sama dala obdarovať, hoci nemala na to právo) a peniaze moje aj bratove previedla na účet svojho brata.Teraz som požiadal súd o zrušenie darovacej zmluvy, lebo je neplatná a chcel by som doplatiť daň.
Myslíte, že daňový úrad mi umožní predĺžiť lehotu dodatočného daňového priznania, kým prebehne súdne konanie ? Som v koncoch, neviem čo mám robiť. Zajtra idem na daňový úrad.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus