Možno znovuotvoriť dedičské konanie kvôli spornej hodnote majetku?

Dobrý deň. Mám takýto problém. Dnes ma kontaktovali z notárskeho úradu, aby som sa k nim dostavil na podanie vysvetlenia, nakoľko podľa nich vysvitlo, že pri dedičskom pojednávaní sme s bratom uviedli príliš nízku hodnotu domu. Dedičské konanie už bolo právoplatne skončené pred vyše rokom. Môže notár otvoriť dedičské konanie alebo má právo žiadať doplatok príp. ma žalovať za uvedenie nepravdivých údajov? Viem, že na pojednávaní som bol poučený o povinnosti pravdivo vypovedať, dá sa to teda považovať napr. za krivé svedectvo? Priznávam, že hodnotu sme určili nižšiu cca. až o 70% oproti reálnej hodnote, najmä kvôli výške not. poplatku. Aký postih mi hrozí v tom najhoršom prípade?

Ďakujem 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková