Možnosť invalidného dôchodku z mladosti

Dobrý deň, som na invalidnom dôchodku od r.2011. Bol mi uznaný na 85%. Mám svalovú dystrofiu. V predchádzajúcom období som nemala znalosti o tom, že mám nárok na invalidný dôchodok, preto som oň nežiadala. Zistila som, že je možnosť invalidného dôchodku z mladosti. Som narodená v r.1979. Od malička som mala zdravotné problémy, najmä s rukami. Bola som vždy celkovo fyzicky slabá. V r.1996 som bola na EMG. Výsledkom bol obraz ťažkej myogénnej lézie musculus deltoideus bil., uzavretá diagnóza ako pletencová forma myopatie, proximálny typ. Až v r. 2011 bola geneticky uzavretá diagnóza ako svalová dystrofia. To znamená, že predtým bola diagnóza nesprávne určená. Chcem sa spýtať, či mám možnosť uspieť pri žiadosti o invalidný dôchodok z mladosti, či sa to vlastne týka i mňa. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Rady, ako sa na dovolenke v zahraničí zachovať pri nehode, úraze a strate batožiny
Pred cestou na zahraničnú dovolenku si nezabudnite vybaviť cestovné poistenie, havarijné, ak ho nemáte a idete autom a spíšte si kontaktné údaje na slovenské zastupiteľské úrady v mieste, kde budete dovolenkovať.
Osobní asistenti dostanú teraz viac
Väčšinu doplatkov, liekov a poplatkov hradia zdravotné poisťovne. Od mnohých sú oslobodení darcovia krvi a ťažko chorí pacienti. Od júla sa zvýšili niektoré príspevky na kompenzáciu zvýšených výdavkov pre onkologických pacientov.
Remeselníci, máte možnosť si dobre zarobiť
Hľadáte si prácu, ktorá vyžaduje zručnosť a remeselné spracovanie? Pozrite si ponuky, ktoré prinášame v spolupráci s ISTP
Neodchádzajte na dovolenku, ak nemáte poistený dom či byt
Je veľa domácností, ktoré zabúdajú na poistenie domu či bytu. Idú na dovolenku a keď sa vrátia, nestačia sa čudovať. Jedna poriadna búrka im poškodila strechu, zničila stromy na záhrade.
Na aké dávky má nárok onkologický pacient
Nárok na dávky sociálneho poistenia má onkologický pacient, ktorý je povinne alebo dobrovoľne sociálne poistený a splní podmienky nároku na príslušnú dávku. Môže poberať nemocenské, dôchodkové, úrazové dávky a dávku v nezamestnanosti. Nárok posudzuje posudkový lekár i sociálny pracovník.