Možnosti napadnutia darovacej zmluvy a predaja nehnuteľnosti?

Dobrý deň. Som už bezradný a budem vďačný za Vašu radu. Pred 9,5 rokmi na mňa rodičia prepísali byt,kde nebývajů, pretože hrozilo,že zbankrotujů. V ďalších rokoch sa to aj stalo. Bohužial som sa nechal zbankrotovanými rodičmi presvedčit a podpísal hypotéku na reštauráciu, 2 spotrebitělské úvery a hlavne smenku na 50tisic Euro korun s tým,že rodičia budů akože na moje meno podnikať. Bohužial smenka je skoro rok po splatnosti a veriteľ dal návrh na zahájenie exekúcie. Ja nemám na zaplatenie a rodičia ma vydierajú,že nech sa neopovážim niečo robiť sám. Po pol roku sa nič nezmenilo aj keď som ich žiadal o zaplatenie, či prevedenie na niekoho iného. Rozhodol som sa teda predať byt, aby som aspoň zaplatil smenku a vyhol sa exekúcii. Rodičia sa vyhrážajů, že napadnů 9 rokov starú darovaciu zmluvu. Majú na to právo? Po 9,5 rokoch? Komunikoval som s nimi stále a snažil sa nájsť riešenie. Zamedzili by prípadným podaním žaloby možný predaj bytu? Dalšie čím vyhrožujů je,že ma zažalujů, že som vymenil klůče v byte, kde nebývajů,ale matka tam má nahlásené trvalé bydlisko. Aj keď už žijeme cez 10 rokov v Čechách a tu má trvalý pobyt. Možu to urobiť, či sú to len výmysly? Žiadnu nájomnů zmluvu ani nič podobné nemá, bol to prázdny byt a len si neodhlásila trvalé bydlisko aj keď už má trvalý pobyt v Čechách. Nechcem čakať až ma za mesiac navštívi exekutor a obstaví mi plat. Veľmi pekne ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus