Môžu byť obaja rodičia na rodičovskej dovolenke s 1 dieťaťom, ak...?

Dobrý deň, môžu byť obaja rodičia na rodičovskej dovolenke s 1 dieťaťom, ak už manžel vyčerpal poberanie materského? Za akých podmienok? Len doplním, že po narodení dcéry som bola klasicky na materskej, potom rodičovskej a keď šiel manžel na rodičovskú a poberal materské, ja som si sama platila zdravotné, ostala som tiež doma. Dňa 19.1.2020 mu skončila rodičovská dovolenka, ale ostal naďalej doma, požiadal zamestnávateľa o predĺženie rodičovskej do októbra. Teraz nevieme, či môžem ja znova poberať rodičovský príspevok do 3 rokov veku dieťaťa alebo on a čo s tým druhým rodičom, ktorý nebude poberať rodičovský príspevok, aké sú jeho povinnosti voči úradom?
Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.