Môžu byť obaja rodičia na rodičovskej dovolenke s 1 dieťaťom, ak...?

Dobrý deň, môžu byť obaja rodičia na rodičovskej dovolenke s 1 dieťaťom, ak už manžel vyčerpal poberanie materského? Za akých podmienok? Len doplním, že po narodení dcéry som bola klasicky na materskej, potom rodičovskej a keď šiel manžel na rodičovskú a poberal materské, ja som si sama platila zdravotné, ostala som tiež doma. Dňa 19.1.2020 mu skončila rodičovská dovolenka, ale ostal naďalej doma, požiadal zamestnávateľa o predĺženie rodičovskej do októbra. Teraz nevieme, či môžem ja znova poberať rodičovský príspevok do 3 rokov veku dieťaťa alebo on a čo s tým druhým rodičom, ktorý nebude poberať rodičovský príspevok, aké sú jeho povinnosti voči úradom?
Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus