Môžu zvoliť zástupcu vlastníkov bytov bez jeho súhlasu?

Stala som sa vlastníkom bytu v bytovom dome, kde majú vlastníci bytov uzatvorenú zmluvu o výkone správy zo správcom. Pre komunikáciu so správcom by podľa zákona 182/1993  vlastníkov mal zastupovať zástupca zvolený na schôdzi vlastníkov. Na poslednej schôdzi ma hlasovaním zvolili spolu s ďalšími troma vlastníkmi za takýchto zástupcov (celkovo boli zvolení 4 zástupcovia) napriek tomu, že som sa na schôdzi nezúčastnila. 

Musím sa priznať že si netrúfam robiť zástupcu v dome kde som vlastne čerstvý nováčik. Moje obavy zo zastupovania sú umocnené aj tým, že v dome sú už rozbehnuté aktivity so zatepľovaním domu. A v tejto oblasti som úplný laik. Podľa zápisu zo schôdze, by som mala uzavrieť zo správcom dohodu o vykonaní práce na zastupovanie na obdobie 1 roka.

Moja otázka znie, je vôbec možné zvoliť za zástupcu niekoho, kto s takýmto poverením nesúhlasí? Je možné ho nútiť k takejto činnosti ?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus