Musí exmanžel platiť výživné na bývalú manželku?

Bývala manželka žiadala úrad práce soc veci a rodiny o príspevok v hmotnej núdzi a ten jej na základe povinnosti bývalého manžela platiť na ňu výživné určené súdom, priznal dávku hmotnej núdze. Pýtam sa, či bývalému manželovi vyplýva táto povinnosť, keď  sa druhýkrát oženil aj naďalej? Teda či je povinný platiť mesačné výživné na bývalú manželku, ak si založil novú rodinu? Podľa akého zákona je to možné? A čo v prípade, ak je exmanželka poberateľkou dávky v hmotnej núdzi a viem, že pracuje, neviem síce či na základe dohody, brigády alebo ako...a či sa výška výživného na dve deti určené súdom zahŕňa do celkového príjmu bývalej manželky tak, aby splnala podmienky pre poberanie davky v hmotnej nudzi? Chcem mať v tomto jasno. Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.