Musí exmanžel platiť výživné na bývalú manželku?

Bývala manželka žiadala úrad práce soc veci a rodiny o príspevok v hmotnej núdzi a ten jej na základe povinnosti bývalého manžela platiť na ňu výživné určené súdom, priznal dávku hmotnej núdze. Pýtam sa, či bývalému manželovi vyplýva táto povinnosť, keď  sa druhýkrát oženil aj naďalej? Teda či je povinný platiť mesačné výživné na bývalú manželku, ak si založil novú rodinu? Podľa akého zákona je to možné? A čo v prípade, ak je exmanželka poberateľkou dávky v hmotnej núdzi a viem, že pracuje, neviem síce či na základe dohody, brigády alebo ako...a či sa výška výživného na dve deti určené súdom zahŕňa do celkového príjmu bývalej manželky tak, aby splnala podmienky pre poberanie davky v hmotnej nudzi? Chcem mať v tomto jasno. Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Účinná ľútosť. Šikovný ťah pri daňových podvodoch
Účinná ľútosť umožňuje páchateľom v prípade porušenia zákona nadobudnúť beztrestnosť. Jozef Čentéš, prokurátor
Oklieštený Ústavný súd je neprijateľný
Plénum by sa malo neodkladne doplniť tak, aby malo plný počet sudcov.
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.