Musí exmanžel platiť výživné na bývalú manželku?

Bývala manželka žiadala úrad práce soc veci a rodiny o príspevok v hmotnej núdzi a ten jej na základe povinnosti bývalého manžela platiť na ňu výživné určené súdom, priznal dávku hmotnej núdze. Pýtam sa, či bývalému manželovi vyplýva táto povinnosť, keď  sa druhýkrát oženil aj naďalej? Teda či je povinný platiť mesačné výživné na bývalú manželku, ak si založil novú rodinu? Podľa akého zákona je to možné? A čo v prípade, ak je exmanželka poberateľkou dávky v hmotnej núdzi a viem, že pracuje, neviem síce či na základe dohody, brigády alebo ako...a či sa výška výživného na dve deti určené súdom zahŕňa do celkového príjmu bývalej manželky tak, aby splnala podmienky pre poberanie davky v hmotnej nudzi? Chcem mať v tomto jasno. Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus