Musia sa platiť odvody do Sosiálnej poisťovne po obnovení živnosti?

Dobrý deň. Chcem sa opýtať či sa musia platiť odvody do Sociálnej poisťovne po obnovení živnosti,tá bola prerušená od 04.01.2013 do 04.01.2014 .Za toto obdobie som bol zamestnancom a odvody za mňa platil zamestnávateľ. Po obnovení živnosti som pracoval v zahraničí na 101. Na sociálnej poisťovni mi povedali že nemusím platiť 12 mesiacov odvody. Živnosť som bol teraz k 05.09. ukončiť,nakoľko som sa opätovne zamestnal ako zamestnanec. Pri oznámení o ukončení živnosti mi ale na sociálnej poisťovni povedali že tie odvody som platiť a teda aj ich doplatiť. Ako je to teda? Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus