Musim ci nemusim byt platca DPH?

Dobry den,

moj problem je trosku komplikovany z toho dovodu, ze je to pomerne novy sposob podnikania a nikto mi nevie poradit, ci mam alebo nemam byt platcom DPH. Predavam android aplikacie cez obchod Google Play, cele je to asi takto:

• mam zivnost registrovanu v SR, na trvale bydlisko tiez v SR
• mam aplikaciu umiestnenu na Google Play
• zákazník vo svete (EÚ/mimo EÚ) si stiahne aplikáciu a zaplatí dcérskej firme Googlu - GPL (sídli vo Veľkej Británii), kt. prevádzkuje platobný systém (Google Checkout)
• tá si z jeho platby nechá 30% a zvyšok prevedie na môj Google Checkout účet
• 1x mesacne sa z účtu Google Checkout poslú peniaze na moj bezny bankovy ucet - pozor ale, ten je v CR (zial platby do SR zatial Google nepodporuje), cize suma pride v CZK

A moja otazka je - robí toto zo mňa platcu DPH?

Ja myslim ze nie - sice sa prijatím platby z Google Checkout stávam príjemcom služieb zo zahraničia, ale ak dobre chápem podmienky GPL (https://checkout.google.com/termsOfService?type=Seller), tak Google Checkout je niečo ako Paypal:

"Spoločnosť GPL je registrovaná a regulovaná úradom FSA (Financial Services Authority) ako vydavateľ elektronických peňazí; ... Predaje produktov predajcu sú transakciami medzi predajcom a kupujúcim .... Spoločnosť GPL, Google ani žiadne jej pridružené subjekty nie sú stranou v týchto transakciách; spoločnosť GPL, Google ani žiadny jej pridružený subjekt nie sú v spojitosti s žiadnou platobnou transakciou kupujúcim, predajcom ani stranou v transakcii ")

Čiže síce som príjemcom služby zo zahranicia, ale je to finančná služba (a tych strhnutych 30% je iba transakcny poplatok za prevod penazi - kedze aplikáciu predávam ja priamo koncovému zákazníkovi, Google je len prostredník), a tie su podla zakona oslobodene od platby DPH - a teda platiteľom by som sa teda stať nemal - je to tak správne? Samozrejme, ak neprekroci moj prijem sumu 49 790 eur rocne.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.