Musim ci nemusim byt platca DPH?

Dobry den,

moj problem je trosku komplikovany z toho dovodu, ze je to pomerne novy sposob podnikania a nikto mi nevie poradit, ci mam alebo nemam byt platcom DPH. Predavam android aplikacie cez obchod Google Play, cele je to asi takto:

• mam zivnost registrovanu v SR, na trvale bydlisko tiez v SR
• mam aplikaciu umiestnenu na Google Play
• zákazník vo svete (EÚ/mimo EÚ) si stiahne aplikáciu a zaplatí dcérskej firme Googlu - GPL (sídli vo Veľkej Británii), kt. prevádzkuje platobný systém (Google Checkout)
• tá si z jeho platby nechá 30% a zvyšok prevedie na môj Google Checkout účet
• 1x mesacne sa z účtu Google Checkout poslú peniaze na moj bezny bankovy ucet - pozor ale, ten je v CR (zial platby do SR zatial Google nepodporuje), cize suma pride v CZK

A moja otazka je - robí toto zo mňa platcu DPH?

Ja myslim ze nie - sice sa prijatím platby z Google Checkout stávam príjemcom služieb zo zahraničia, ale ak dobre chápem podmienky GPL (https://checkout.google.com/termsOfService?type=Seller), tak Google Checkout je niečo ako Paypal:

"Spoločnosť GPL je registrovaná a regulovaná úradom FSA (Financial Services Authority) ako vydavateľ elektronických peňazí; ... Predaje produktov predajcu sú transakciami medzi predajcom a kupujúcim .... Spoločnosť GPL, Google ani žiadne jej pridružené subjekty nie sú stranou v týchto transakciách; spoločnosť GPL, Google ani žiadny jej pridružený subjekt nie sú v spojitosti s žiadnou platobnou transakciou kupujúcim, predajcom ani stranou v transakcii ")

Čiže síce som príjemcom služby zo zahranicia, ale je to finančná služba (a tych strhnutych 30% je iba transakcny poplatok za prevod penazi - kedze aplikáciu predávam ja priamo koncovému zákazníkovi, Google je len prostredník), a tie su podla zakona oslobodene od platby DPH - a teda platiteľom by som sa teda stať nemal - je to tak správne? Samozrejme, ak neprekroci moj prijem sumu 49 790 eur rocne.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus