Musím platiť výživné na plnoleté dieťa počas obdobia bez pracovného pomeru?

Zdravím
Musím platiť výživné na plnoleté dieťa počas obdobia bez pracovného pomeru?
S plnoletou nemám vybudovaný žiadny vzťah , bez oslovenia otca /kontakt na mňa má/ si podala na na zvýšenie výživného.
Štúdium začala v septembri minulého roku o čom ma neinformovala, cestou súdu si podala na zvýšenie a decembri som som sa dozvedel,že študuje na VŠ, súd mi dal zvýšenie doplatiť spätne i keď som nepracoval./dec-jan/ a aj bežné výživné?
Bolo to v súlade zo zákonom?
Plnoletá dcéra si už teraz vymáha výživné cestou exekútora , ktoré som jej zaplatil 10dní po dátume splatnosti a nie som jej nič dlžný, aj tak som platil ešte po 6 mesiacoch exekútora. Pripadá mi to, že sme otrokársky situovaný štát.
Som osoba so zníženou pracovnou schopnosťou, moja možnosť zamestnať sa je mizivá, tak som nútený sa zamestnať aj vo fyzicky náročnejšej práci, ktorá mi spôsobuje väčšie bolesti.
Chcem teda vedieť ako postupovať v prípade keď nebudem pracovať, či budem musieť výživné platiť? /potom v budúcnosti či som povinný ho doplatiť spätne/ až sa niekde zamestnám.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viac zelene aj lepší vzduch. Na environmentálne projekty pôjdu milióny eur
Obce, mimovládne organizácie či súkromný sektor môžu žiadať o finančné prostriedky v desiatich rôznych oblastiach. Podporí sa budovanie zelených parkov, živých plotov, ale tiež dažďových nádrží.
Daň za byt treba vyplniť s podpisom
Aj tento rok obce a mestá vyberajú dane z nehnuteľností. Na daňové priznanie zostáva 13 dní.
Spor so susedom riešte už v zárodku
Prekáža vám, že sused si vysadil stromy na hranici s vaším pozemkom. Znepríjemňujú vám život časté hádky. Treba zakročiť včas, radia experti z praxe.
Transfery budú pod väčším drobnohľadom
Obchodovanie medzi firmami príbuzných. Presúvanie ziskov z eseročky do eseročky. Obchodné vzťahy medzi matkami a dcérami či vnučkami. To všetko sa dostáva pod drobnohľad daňových úradníkov. Detaily vysvetľujú odborníci z brandže aj experti z ministerstva financií.
Sedem rád, na čo nezabudnúť pri firemných vozidlách
Obstarávate si, alebo spravujete vo firme vozidlový park? Pozrite sa na hlavné povinnosti, ktoré vás čakajú.