Na aké príspevky mám nárok po príchode z UK po ukončení poberania materského?

Dobrý deň chcela by som sa poradiť. Som v 8. mesiaci tehotenstva a už 5 rokov pracujem v UK. Tu si platím zdravotnú a všetky odvody. 2.2.2011 sa vraciame aj s manželom na SR ale výpoveď v práci nedávam. Na SR chcem porodiť ale materskú budem poberať z UK, poberá sa 9 mesiacov a potom chcem dať v práci výpoveď. Chceme už zostať na SR manžel tu bude mať prácu. Mám nárok na nejaké príspevky na SR ak nebudem pracovať? Chcela by som byť s dieťaťom doma do 2 rokov. Na aké príspevky mám nárok a kedy ich mám začať vybavovať a následne poberať. Ďakujem Miroslava Kozová

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus