Na akú materskú bude mať nárok tehotná doktorandka, ktorá pracovala na plný úväzok?

Od októbra 2008 som interná študentka doktorandského programu na fakulte UK. Od 7.7.2007 do 31.5.2010 som pracovala na plný uväzok. 31.5.2010 som dostala výpoveď (firma znižovala počet zamestnancov). Predpokladaný termín pôrodu je 15.2.2011. Od 7.6. 2010 som si začala platiť nemocenské poistenie z minimálneho vymeriavacieho základu (vtedy som ešte nevedela, že som tehotná). Na akú výšku materskej budem mať nárok a tiež ako by som mala postupovať, aby moja materská nebola vypočítavaná len z minimálneho základu, ale bola prípadne čo najvyššia?

ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus