Na koho strane je pravda a ako postupovať ďalej?

Dobrý deň, dostala som sa do takej nepríjemnej situacie a zaujímalo by ma či je pravda na mojej alebo inej strane.
Som PN na rizikovom od 1.7.2018.
Pani doktorka resp.jej sestrička mi na kladenku napísala dva rôzne dátumy, dátum vystavenia bol 29.6.2018 (piatok), a dátum práce neschopnosti bol 1.7.2018( nedeľa).
Keďže som na PN po prvý krát, upozorňovala som ich nato obe,nech mi vysvetlila postup, aby som neurobila chybu.
Nikdy som na PN nepotrebovala ísť,lebo som vážnejšie nebola chorá.
Takže mi tieto dva dátumy neprišli ani nijako čudné, a verím lekárovi veď asi vie čo píše a potvrdzuje.
Problém pravdepodobne nastal keď som kladenku odniesla 29.6.2018( piatok) do práce a odpracovala si tento a zároveň aj ďalší deň 30.8.2018 (sobota). Podľa papierov som bola neschopná pracovať od 1.7.2018,nezdalo sa mi to vôbec čudné a neupozornili má nato ani v práci.
Lenže hlavný problém je ten,že mi pravdepodobne pozastavili nemocenské dávky,lebo momentálne som nedostala ani dávky na účet, ani žiadne rozhodnutie z poisťovne.
Upozornila ma na to lekárka,ktorá ma telefonicky upozornila nato že mala kontrolu zo sociálnej poisťovne 24.8.2018. Vyvolala vo mne pocit, že som pochybila ja, lebo mi vraj vyšla v ústrety ona a opravila kladenku.
A teraz som úplne na pochybách a neviem čo robiť či som sa z totálnej nevedomosti dostala do problémov, a zavinila si túto situáciu sama, alebo pochybila druhá strana.
Momentálne sa neviem ani odvolať na poisťovni lebo nemám rozhodnutie v rukách. A najhoršie na tom je tá doba čakania čo sa bude diať, čo mám robiť ako túto situáciu vyriešiť.
Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.