Načo má nárok študent

Dobrý deň mám 21rokov a som študent strednej školy, študujem individuálne no žijem iba s otcom ktorý mi no zabezpečil bývanie sním v dosť malom prenajatom byte a stará sa v podstate sám o seba pretože si myslí že keď už mám viac ako 18 tak sa musím stravovať za vlastné a starať sa o seba. Mama tá mi nijako neprispieva finančne len občas ma zavolá najesť sa to je všetko a hlavne kvôli tomuto ja musím byť individuálne aby som si zabezpečil jedlo no a chcel by som sa opýtať že či mám narok na nejaké príspevky od štátu keď študujem individuálne dokonca aj trvalý pobyt som si musel dať na miestny úrad pretože ani toto mi nevedeli zabezpečit.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus