Nadobudnutie pozemku po dedovi /bez papiera/, ktory dlhodobo uzival

Dobry den,

potrebujem poradit v tejto veci:

Pozemók, ktory dlhodobo uzival moj dedo /20 rokov/, staral sa on a podobne je momentalne zapisany ako majetok pozemkoveho fondu. Chcem sa spytat, da sa s tym nieco robit, aby som tento pozemok ziskala? Dedo je uz po smrti niekolko rokov. Nemal na to papier, pozemok vymenil s vtedajsimi majitelmi, ale len ustne /vtedy papiere nepotrebovali/. Ked sme to riesili po jeho smrti, starosta obce aj kataster nam povedali, ze mame cakat na komasaciu pozemkov /upratovanie pozemkov, ktory nemali vlastnikov a pod./ Starosta nam prislubil zas len ustne, ze nam ho da za symbolicku odkupnu cenu, avsak nestalo sa tak a teraz je dany pozemok zapisany v majetku pozemkoveho fondu. Co potrebujem k tomu, aby som pozemok ziskala? Musim mat nejake dokazy, ze dedo pozemok dlhodobo uzival a staral sa on ako o vlastny? Alebo nejakych svedkov?

Dakujem velmi pekne za rady.

Petra

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus