Náhrada škody

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako určiť náhradu škody v prípade zrazeného chodcu na priechode pre chodcov...
Zranenia si vyžiadali hospitalizáciu 1 týždeň a domáce liečenie min. ďalšie 4 týždne. Pokiaľ ide o stratu príjmu, poškodený si t. č. hľadal zamestnanie (nebol evidovaný na ÚP), no aktuálny úraz túto možnosť znemožnil (ide o vysokoškolsky vzdelaného, do tej doby, zdravého človeka, t.j. je predpoklad, že ako taký by bol zamestnateľný). Ako každý človek potrebuje platiť účty, moja otázka znie, či má nárok v tomto prípade na nejakú náhradu škody v podobe straty príjmu (príp. ako ju určiť), plus ďalšie náhrady škody (bolestné, zničený odev...)?
Za odpoveď ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.