Náhrada škody na aute

Dobrý deň,

Ak by som sa so susedom nedohodol na náhrade menšej škody, ktorú mi spôsobil na aute pred 3 týždňami tak sa to dá riešiť aj cez políciu?

...pred 3 týždňami mi sused buchol autom pri cúvaní predný nárazník auta. Kvôli buchotu som sa pozrel z okna domu a videl som čo sa stalo.
Sused odišiel a až večer prišiel za mnou a povedal čo sa stalo a doniesol mi držiak ŠPZ.
Teda ohol mi značku, rozbil držiak ŠPZ a predný nárazník má popukanú farbu (v miestach ako nárazom došlo k spruženiu).
Vtedy som to vnímal len ako vyrovnať značku a vymeniť držiak značky.

Teraz som sa dozvedel, že tá popukaná farba na nárazníku po zime, lete, či lepšom umytí auta začne vypadávať, lúpiť sa.
Chcem isť za susedom a povedať mu aj o tejto škode ( aby mi to dal prebrúsiť a znova povrchovo upraviť), len nie som si istý či v nedohodnutí sa s ním, mám nejakú možnosť, napríklad zavolať políciu.

B K sa opýtal/a 7.11. 2017 o 21:40 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

6 rád, ako postupovať pri úraze na svahu
Voľné víkendy, ale aj nastávajúce prázdniny lákajú lyžovať. Kým deti zo zákona povinne vybavujeme prilbou, v prípade seba sa často spoliehame na to, že sa nič nestane.
Chcete zarábať od 1 200 eur vyššie? Ponúkame vám tieto pozície
Projektoví manažéri, skladníci či opatrovateľky. Aj takéto miesta nájdete medzi dobre platenými ponukami práce v zahraničí. Vybrali sme ich spolu s portálom istp.sk.
Idete s deťmi na jarnú lyžovačku. Poistenie nesmie chýbať
Vyše päťdesiat percent detí nemá uzatvorenú žiadnu formu detského životného poistenia. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu spoločnosti PRO Business Solutions.
Časť príjmu z prenájmu bytu si pár môže odpísať
V prípade, ak ste prenajímali s partnerom minulý rok spoločnú nehnuteľnosť, HN vám prinášajú užitočné rady, ako byt či dom správne zdaniť.
Čipovanie psov bude už povinné
Ak parlament schváli novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, majitelia spoločenských zvierat, teda psa, mačky alebo fretky, ich musia povinne začipovať. Doteraz to povinné nebolo. Nové pravidlá prinesie aj pre množiteľov. Každý majiteľ a jeho pes musí byť identifikovaný a registrovaný.