Náhrada za prečerpanú dovolenku

Dobrý deň,

rada by som Vás poprosila o odpoveď:

So zamestnancom bol okamžite ukončený pracovný pomer z dôvodu nedostavenia sa do práce ani po dvoch výzvach od zamestnavateľa na preukázanie neprítomnosti na pracovisku.

Bývalý zamestnanec mal však prečerpanú dovolenku o 6 dní. Má bývalý zamestnávateľ právo domáhať sa náhrady (odvody, čo zaplatil). Taktiež bol vyzývaný na vrátenie firemných dokumentov, ktoré do dnešneho dňa neodovzdal.

Ďakujem pekne za odpoveď.

S úctou

Anka

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.