Náhrada za prečerpanú dovolenku

Dobrý deň,

rada by som Vás poprosila o odpoveď:

So zamestnancom bol okamžite ukončený pracovný pomer z dôvodu nedostavenia sa do práce ani po dvoch výzvach od zamestnavateľa na preukázanie neprítomnosti na pracovisku.

Bývalý zamestnanec mal však prečerpanú dovolenku o 6 dní. Má bývalý zamestnávateľ právo domáhať sa náhrady (odvody, čo zaplatil). Taktiež bol vyzývaný na vrátenie firemných dokumentov, ktoré do dnešneho dňa neodovzdal.

Ďakujem pekne za odpoveď.

S úctou

Anka

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.