Náhradné dedičské konanie, prítomnosť súrodencov

Dobrý večer. Otec zanechal závet, v ktorom ma určil ako jedinú dedičku hnuteľného a nehnuteľného majetku pod podmienkou, že vyplatím troch súrodencov. Podmienka bola splnená ešte pokiaľ žil, súrodenci dostali svoj podiel a peniaze prijali. Keď zomrel, dedičské konanie bolo zastavené pre nemajetnosť. Bol vlastníkom nehnuteľností - pozemkov ale pri dedičskom konaní neboli prepísané na mňa, tak som podala návrh na náhradné dedičské konanie, kde mi bolo oznámené, že súrodenci musia byť oboznámený so závetom a musia s ním súhlasiť.

Je potrebné aby boli súrodenci oboznámení a prizvaní na náhradné dedičské konanie?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.