najom za pozemok , cena pozemku

Prosim Vás o radu.

Od roku 1982 byvame v rodinnom dome ku ktoreme prislucha aj pozemok. Pred polrokom sa nam ohlasil majitel casti pozemku ktory nas vyzval na jeho odkupenie a zaplatenie nájmu na posledne 3 roky. Najom čini cca 1000.- eur. Výmera pozemku je cca 330 m2. Cenu ktoru od nas požaduje je 20 eur za m2. To ze sme na cudzom pozemku sme sa dozvedeli az od neho ked si dal vypracovat geometricky plan kde sa to zistilo. Samotny dom nestoji na uvedenom pozemku. Uvedený pozemok sa nachadza medzi domom a cestou. Podla nasich informacii tento pozemok kupil uz pred min. cca 15 rokmi ale do dnesneho dna nas na to neupozornil ani sme z nim nemali uzatvorenu ziadnu zmluvu o najme. Ma právo od nas ziadať takuto sumu za m2 a aj najomné za posledne 3 roky.

Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus