najomca dlhodobo neplati prenajom za stanok

dobry den. chcel by som sa poradit ohladom problemu pri mojej starej mame. Na pozemku ma stanok cca 15 m2 za ktory sa od roku 2008 neplati najom. majitel stanok predal v r 2008 niekomu koho sme nevideli a nemame na neho ziadny kontakt. pravdepodobne nema o stanok zaujem kedze sa nikdy o nom neinformoval. Byvaly majitel s ktorym bola uzavreta najomna zmluva sa dlhodobo zdrzuje mimo Slovenska. Cena najmu bola este v korunach 500 sk. tato nezaplatena suma davno prevysuje sumu aj za novy stanok tento ma cca 15 rokov. aj to je mozne ze ho len nechce odstranit nakolko naklady na odstranenie su cca 500e. moja otazka znie ako by som vedel dostat stanok z pozemku prec alebo ci by som si ho mohol privlastnit ( my sme odpajali elektriku, vodu a mame kluce). dakujem za kazdu radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus