Najvyššia materska

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako dostať najvyššiu materskú v mojej situácii.
Momentálne som na rodičovskej dovolenke ( dcérka bude mať 23.5.2018 tri roky) a zároveň pracujem na polovičný úväzok na novú zmluvu na dobu neurčitú ( zmluva, z ktorej mi bola vyplácaná materská, je prerušená kvôli trvaniu rodičovskej).
Som znovu tehotná s termínom pôrodu október 2018. Po skončení RD by som sa do práce už nechcela vrátiť a kvôli zdravotným problémom nastúpiť na PN. Mám však možnosť nastúpiť na PN už hneď, len neviem ako by sa mi potom rátala materská.
V podstate do 22.5.2018 by som bola PN len zo zmluvy na polovičný úväzok a od 23.5.2018 by som mala čerpať PN z oboch zmlúv. Ak sa teda nemylim. Len neviem ako to je v čerpaní PN pri prechode z rodičovskej na materskú. V podstate aj PN by mi mala byť v tomto pripade do nástupu na materskú vyplácaná od sociálneho úradu z oboch zamestnani.
Nepokazim si takýmto riešením výšku materskej? Tá by sa mala pocitat zo zmluvy na polovičný úväzok z príjmu za rok 2017 a zo "starej" zmluvy by mi mal zamestnávateľ urcit pravdepodobný vymeriavací základ, keďže som posledný príjem mala v roku 2015.
Bol by rozdiel vo výpočte materskej, keď by som na PN nastúpila až po skončení rodičovskej? V tomto prípade by som dňom ukončenia rodičovskej dovolenky ukončila aj zmluvu na polovičný úväzok ( bola by som však v ochrannej lehote pre výpočet materskej) a PN si čerpala len na "starú" zmluvu.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, respektíve navrhnutie nejakého vhodnejšieho riešenia.
S pozdravom Hlinkova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete kúpiť byt? Využite financie z viacerých zdrojov
Mladí ľudia najmä vo veľkých mestách budú potrebovať viac financií a kombinačných zručností, aby si mohli kúpiť vlastný byt.
Exekúcie sa pre nemajetnosť dôchodcu po piatich rokoch zastavia
Dôchodcovia, ktorí mali na krku exekúciu viac ako päť rokov, už budú môcť možno pokojnejšie spať. Ak ich dlh nedokázala napríklad nebankovka, zdravotná alebo sociálna poisťovňa vymôcť , automaticky sa exekúcia zastaví. To však neznamená, že sa dlhu navždy zbavia.
Každý desiaty slovenský senior neplánuje svoje výdavky
Najnovší prieskum uvádza, že až 10 percent ľudí v dôchodkovom veku - vyše 65 rokov nijako zvlášť neplánuje, ako vyjdú so svojím mesačným príjmom, tvoreným spravidla len starobným dôchodkom.
Dlh Slováka sa zvyšuje. Najväčšie dlhy majú Bratislavčania
V porovnaní s rokom 2017 vzrástol priemerný dlh slovenských dlžníkov o 60 eur. Dnes je v sume 860 eur. Dlhy majú skôr muži.
Každá online pokladnica musí prejsť testovaním
Zoznam dodávateľov, ktorí splnili všetky zákonné podmienky a prešli testovaním – v súvislosti s dodávaním pokladničných riešení pre eKasu, je zverejnený na webe Finančnej správy.