Najvyššia materska

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako dostať najvyššiu materskú v mojej situácii.
Momentálne som na rodičovskej dovolenke ( dcérka bude mať 23.5.2018 tri roky) a zároveň pracujem na polovičný úväzok na novú zmluvu na dobu neurčitú ( zmluva, z ktorej mi bola vyplácaná materská, je prerušená kvôli trvaniu rodičovskej).
Som znovu tehotná s termínom pôrodu október 2018. Po skončení RD by som sa do práce už nechcela vrátiť a kvôli zdravotným problémom nastúpiť na PN. Mám však možnosť nastúpiť na PN už hneď, len neviem ako by sa mi potom rátala materská.
V podstate do 22.5.2018 by som bola PN len zo zmluvy na polovičný úväzok a od 23.5.2018 by som mala čerpať PN z oboch zmlúv. Ak sa teda nemylim. Len neviem ako to je v čerpaní PN pri prechode z rodičovskej na materskú. V podstate aj PN by mi mala byť v tomto pripade do nástupu na materskú vyplácaná od sociálneho úradu z oboch zamestnani.
Nepokazim si takýmto riešením výšku materskej? Tá by sa mala pocitat zo zmluvy na polovičný úväzok z príjmu za rok 2017 a zo "starej" zmluvy by mi mal zamestnávateľ urcit pravdepodobný vymeriavací základ, keďže som posledný príjem mala v roku 2015.
Bol by rozdiel vo výpočte materskej, keď by som na PN nastúpila až po skončení rodičovskej? V tomto prípade by som dňom ukončenia rodičovskej dovolenky ukončila aj zmluvu na polovičný úväzok ( bola by som však v ochrannej lehote pre výpočet materskej) a PN si čerpala len na "starú" zmluvu.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, respektíve navrhnutie nejakého vhodnejšieho riešenia.
S pozdravom Hlinkova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Rady, ako sa na dovolenke v zahraničí zachovať pri nehode, úraze a strate batožiny
Pred cestou na zahraničnú dovolenku si nezabudnite vybaviť cestovné poistenie, havarijné, ak ho nemáte a idete autom a spíšte si kontaktné údaje na slovenské zastupiteľské úrady v mieste, kde budete dovolenkovať.
Osobní asistenti dostanú teraz viac
Väčšinu doplatkov, liekov a poplatkov hradia zdravotné poisťovne. Od mnohých sú oslobodení darcovia krvi a ťažko chorí pacienti. Od júla sa zvýšili niektoré príspevky na kompenzáciu zvýšených výdavkov pre onkologických pacientov.
Remeselníci, máte možnosť si dobre zarobiť
Hľadáte si prácu, ktorá vyžaduje zručnosť a remeselné spracovanie? Pozrite si ponuky, ktoré prinášame v spolupráci s ISTP
Neodchádzajte na dovolenku, ak nemáte poistený dom či byt
Je veľa domácností, ktoré zabúdajú na poistenie domu či bytu. Idú na dovolenku a keď sa vrátia, nestačia sa čudovať. Jedna poriadna búrka im poškodila strechu, zničila stromy na záhrade.
Na aké dávky má nárok onkologický pacient
Nárok na dávky sociálneho poistenia má onkologický pacient, ktorý je povinne alebo dobrovoľne sociálne poistený a splní podmienky nároku na príslušnú dávku. Môže poberať nemocenské, dôchodkové, úrazové dávky a dávku v nezamestnanosti. Nárok posudzuje posudkový lekár i sociálny pracovník.