Najvyššia materska

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako dostať najvyššiu materskú v mojej situácii.
Momentálne som na rodičovskej dovolenke ( dcérka bude mať 23.5.2018 tri roky) a zároveň pracujem na polovičný úväzok na novú zmluvu na dobu neurčitú ( zmluva, z ktorej mi bola vyplácaná materská, je prerušená kvôli trvaniu rodičovskej).
Som znovu tehotná s termínom pôrodu október 2018. Po skončení RD by som sa do práce už nechcela vrátiť a kvôli zdravotným problémom nastúpiť na PN. Mám však možnosť nastúpiť na PN už hneď, len neviem ako by sa mi potom rátala materská.
V podstate do 22.5.2018 by som bola PN len zo zmluvy na polovičný úväzok a od 23.5.2018 by som mala čerpať PN z oboch zmlúv. Ak sa teda nemylim. Len neviem ako to je v čerpaní PN pri prechode z rodičovskej na materskú. V podstate aj PN by mi mala byť v tomto pripade do nástupu na materskú vyplácaná od sociálneho úradu z oboch zamestnani.
Nepokazim si takýmto riešením výšku materskej? Tá by sa mala pocitat zo zmluvy na polovičný úväzok z príjmu za rok 2017 a zo "starej" zmluvy by mi mal zamestnávateľ urcit pravdepodobný vymeriavací základ, keďže som posledný príjem mala v roku 2015.
Bol by rozdiel vo výpočte materskej, keď by som na PN nastúpila až po skončení rodičovskej? V tomto prípade by som dňom ukončenia rodičovskej dovolenky ukončila aj zmluvu na polovičný úväzok ( bola by som však v ochrannej lehote pre výpočet materskej) a PN si čerpala len na "starú" zmluvu.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, respektíve navrhnutie nejakého vhodnejšieho riešenia.
S pozdravom Hlinkova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Premrštená cena zvykne záujemcov aj odradiť
Lokalita, územný plán a potenciál využitia, to sú podľa realitného makléra Romana Romaníka z realitnej spoločnosti RE/MAX Diamond faktory, ktoré ovplyvňujú predajnosť lesných pozemkov. Záujemcov môžu odradiť aj prehnané nároky klientov.
Ako môže vlastník dobre predať les
Predať spoločnú nehnuteľnosť alebo jej časť a znížiť tak podiely urbárnikov na spoločnom lese bez ich vedomia, nie je možné. Nedovolí to ani novela zákona o pozemkových spoločenstvách od 1. júla. Režim nakladania s majetom v urbariátoch je oproti iným lesným pozemkom špecifický.
Majitelia majú celý rad obmedzení
Každý pozemok určený na produkciu dreva musí mať svojho obhospodarovateľa, upozorňuje advokát Matej Marhavý. Urbárske spoločné nehnuteľnosti majú svoje špecifiká a od júla sa rozširujú aj práva podielnikov.
Vie vaša firma zabezpečiť ochranu pri práci. Nezanedbala tieto zásady?
Aj pád z malej výšky na tvrdý povrch dokáže spôsobiť vážne, až smrteľné zranenia. Pády z výšok sú jednou z najčastejších príčin pracovných úrazov.
Susedské zvady riešia viaceré orgány
Ľudia ako vlastníci by sa mali zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažovali iných. To hovorí zákon o susedských sporoch. Ako sa to detailne premieta do praxe a ako spory riešiť, objasňujú experti.