Najvyššia materska

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako dostať najvyššiu materskú v mojej situácii.
Momentálne som na rodičovskej dovolenke ( dcérka bude mať 23.5.2018 tri roky) a zároveň pracujem na polovičný úväzok na novú zmluvu na dobu neurčitú ( zmluva, z ktorej mi bola vyplácaná materská, je prerušená kvôli trvaniu rodičovskej).
Som znovu tehotná s termínom pôrodu október 2018. Po skončení RD by som sa do práce už nechcela vrátiť a kvôli zdravotným problémom nastúpiť na PN. Mám však možnosť nastúpiť na PN už hneď, len neviem ako by sa mi potom rátala materská.
V podstate do 22.5.2018 by som bola PN len zo zmluvy na polovičný úväzok a od 23.5.2018 by som mala čerpať PN z oboch zmlúv. Ak sa teda nemylim. Len neviem ako to je v čerpaní PN pri prechode z rodičovskej na materskú. V podstate aj PN by mi mala byť v tomto pripade do nástupu na materskú vyplácaná od sociálneho úradu z oboch zamestnani.
Nepokazim si takýmto riešením výšku materskej? Tá by sa mala pocitat zo zmluvy na polovičný úväzok z príjmu za rok 2017 a zo "starej" zmluvy by mi mal zamestnávateľ urcit pravdepodobný vymeriavací základ, keďže som posledný príjem mala v roku 2015.
Bol by rozdiel vo výpočte materskej, keď by som na PN nastúpila až po skončení rodičovskej? V tomto prípade by som dňom ukončenia rodičovskej dovolenky ukončila aj zmluvu na polovičný úväzok ( bola by som však v ochrannej lehote pre výpočet materskej) a PN si čerpala len na "starú" zmluvu.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, respektíve navrhnutie nejakého vhodnejšieho riešenia.
S pozdravom Hlinkova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku