Nárok na dovolenku

Dobrý deň.
Pracujem na dobu neurčitú vo firme už 3 roky.
Momentálne som tehotná a od 14.12.2017 som PN.
Tento mesiac mi PN končí.
10.6.2018 mám nástup na MD, chcem sa spýtať, mám nárok na dovolenku, aj keď som v roku 2018 zatiaľ neodpracovala ani deň?
Chcela by som si totiž dovolenku vyčerpať pred nástupom na MD.

A ďalšia otázka, v práci sme podpisovali papier o ochrane osobných údajov. Nakoľko som PN, za 12/2017 a 1/2018 nemám stále výplatnú pásku, keď som sa informovala u nadriadených -nikto ju nemác kontaktovala som personálne oddelenie do dnešného dňa som sa odpovede nedočkala.
Chcem sa spýtať či toto tak isto nesúvisí s ochranou osobných údajov a ich porušením.

Ďakujem za odpovede.

Michaeala

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Slovákom dovolenka v cudzine zdražela, ale českým turistom na Slovensku zlacnela
Zdraženie pobytov v zahraničí zrejme vaše odhodlanie urobiť si peknú dovolenku nenaruší, ale s vyššími výdavkami treba počítať. Pozrite si náš prehľad.
Nezamestnaní, máte príležitosť na rekvalifikáciu v automobilovom priemysle
Na trhu práce je akútny nedostatok kvalifikovaných pracovníkov pre automobilový priemysel. Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny ho chce pomôcť riešiť projektom Pripravený na prácu.
Na dovolenku môžete cestovať aj služobným autom. Poznáte pravidlá?
Firma vám dala k dispozícii služobné auto aj na súkromné účely? Ak si ho plánujete požičať aj na dovolenku do cudziny, mali by ste poznať všetky súvisiace pravidlá.
Nad balkónmi stále visia otázniky
Za posledných 11 rokov neprišla žiadna vládna iniciatíva týkajúca sa zmeny 25 rokov starého predpisu, ktorý vládne v bytovkách. Tvrdia to odborníci, ktorí denne riešia problémy vlastníkov bytov. Tu sú ich názory a niektoré zmeny, ktoré sa snažia presadiť.
Vlastníci opravu lodžií nezvládnu
Ako vidia odborníci otázku individuálnej starostlivosti vlastníka bytu o svoj balkón? Môže každý vlastník zvládnuť technickú stránku jeho údržby či opravy. K problematike sa vyjadruje statik Jozef Baran.