Nárok na dovolenku

Dobrý deň.
Pracujem na dobu neurčitú vo firme už 3 roky.
Momentálne som tehotná a od 14.12.2017 som PN.
Tento mesiac mi PN končí.
10.6.2018 mám nástup na MD, chcem sa spýtať, mám nárok na dovolenku, aj keď som v roku 2018 zatiaľ neodpracovala ani deň?
Chcela by som si totiž dovolenku vyčerpať pred nástupom na MD.

A ďalšia otázka, v práci sme podpisovali papier o ochrane osobných údajov. Nakoľko som PN, za 12/2017 a 1/2018 nemám stále výplatnú pásku, keď som sa informovala u nadriadených -nikto ju nemác kontaktovala som personálne oddelenie do dnešného dňa som sa odpovede nedočkala.
Chcem sa spýtať či toto tak isto nesúvisí s ochranou osobných údajov a ich porušením.

Ďakujem za odpovede.

Michaeala

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.