Narok na materske v ochrannej lehote

Dobry den,
som zamestnana nepretrzite od 1.8.2010. Od 12.9.2015 so bola na materskej dovolenke a nasledne rod.dovolenke, ktora mi konci 21.10.2018. Z dovodu nadbytocnosti a zrusenia pracovneho miesta mi pracovny pomer konci dohodou ku dnu 23.10. 2018.
22.-23.10. budem cerpat dovolenku, zvysnu dovolenku (20 dni) mi zamestnavatel preplati.
Teraz som zistila, ze som tehotna. Ak tomu spravne rozumiem, mala by som mat narok na matersku davku, kedze v case nastupu na matersku budem este v 8mesacnej ochrannej lehote. Otazka je: z coho sa bude pocitat materska? Co bude v tomto pripade rozhodujuce obdobie?
Este dodam, ze mi bude vyplatene aj odstupne vo vyske 7 nasobku priemernej mesacnej mzdy a po skonceni PP sa planujem ist zaevidovat sa na urad prace.

Dakujem vopred za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Pasívne domy sú u nás hudba budúcnosti
Ekológia, vízia do budúcnosti, zdravé prostredie pre život a tiež extrémne nízka cena za energie. Taká je stručná charakteristika pasívnych alebo nulových domov. Ak sa s týmito hodnotami stotožňujete, nie je od veci pouvažovať o bývaní v pasívnom dome.
Prednosťou je hotová infraštruktúra
Cenové relácie stavebných pozemkov si za posledné roky držia svoju nastavenú úroveň. Realitný trh sa sústredil najmä na oblasť bytov.
Hotelový boom ťahá zisky investorov
Priemerné ceny hotelových izieb dosahujú historické maximum, vďaka čomu stúpajú aj výnosy. Bratislava je z hľadiska obsadenosti hotelov v Európe na 25. mieste.
Korupcia prestáva byť celonárodná hra
Už to nie sú len zisky a iné ekonomické ukazovatele, ktoré tvoria vizitku firmy. Čoraz viac sa sleduje, čo firma prináša aj pre zamestnancov, región a celú krajinu.
Ako sa penzistom prilepší od nového roka. Vianočný dôchodok pre viacerých
Dôchodcom sa od nového roka budú dôchodky zvyšovať dvomi spôsobmi.