Narok na materske v ochrannej lehote

Dobry den,
som zamestnana nepretrzite od 1.8.2010. Od 12.9.2015 so bola na materskej dovolenke a nasledne rod.dovolenke, ktora mi konci 21.10.2018. Z dovodu nadbytocnosti a zrusenia pracovneho miesta mi pracovny pomer konci dohodou ku dnu 23.10. 2018.
22.-23.10. budem cerpat dovolenku, zvysnu dovolenku (20 dni) mi zamestnavatel preplati.
Teraz som zistila, ze som tehotna. Ak tomu spravne rozumiem, mala by som mat narok na matersku davku, kedze v case nastupu na matersku budem este v 8mesacnej ochrannej lehote. Otazka je: z coho sa bude pocitat materska? Co bude v tomto pripade rozhodujuce obdobie?
Este dodam, ze mi bude vyplatene aj odstupne vo vyske 7 nasobku priemernej mesacnej mzdy a po skonceni PP sa planujem ist zaevidovat sa na urad prace.

Dakujem vopred za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Uvažujete nad vlastnou studňou? Neplaťte za vodu, keď ju môžete mať zadarmo
Každý dom potrebuje vodu. Ak nemáte možnosť pripojiť sa na verejný vodovod alebo tak nechcete urobiť z dôvodu úspory, jediným riešením je vlastná studňa. Ak chcete vedieť, ako pri jej realizácii postupovať kúpte si v stredu 20. marca Hospodárske noviny: Dočítate sa tiež, ako, kedy a kde o ňu žiadať.    
Takto môžu ušetriť veľké firmy náklady
Firmy, najmä tie, ktoré majú veľa zamestnancov a viaczmenú prevádzku, môžu šetriť veľké náklady, ak si spolu so zamestnancami vytvoria vlastný rozpis pracovných zmien podľa ich osobných potrieb.
S priznaním odovzdajte aj prílohy
Viete, ako správne podať daňové priznanie typu A? Na otázky o daniach zamestnancov, o daňových tlačivách, ale aj najnovšom benefite – rekreačných poukazoch – reagujú odborníci.
Ako môžu firmy ušetriť na odpade
Slovensko výrazne zaostalo za svojimi ambicióznymi cieľmi do roku 2020 recyklovať až 60 percent odpadu, recykluje sa len 20 percent. K týmto zisteniam dospel Najvyšší kontrolný úrad.
Proti neželanému rozsudku súdu máte šancu sa odvolať
Kľúčovou časťou každého súdneho konania je vyhlásenie rozsudku. Kým nenadobudne účinky, máte možnosť sa odvolať.