Nárok na materskú dovolenku po návrate zo zahraničia

Dobrý deň,

Volám sa Ivana a mám 23 rokov. V apríli 2016 som odišla do Holandska kde som si po mesiaci našla prácu,čo bolo začiatkom mája 2016.Do februára 2017 som si zdravotné poistenie platila na Slovensku,pretože som predpokladala že môj pobyt nebude trvať dlhšie ako jeden rok. Avšak som si tu našla priateľa,takže som si začala od februára platiť poistenie v Holandsku.V októbri tohto roku som otehotnela,takže by som sa rada vrátila domov.Termin predpokladaného návratu je v marci,termín pôrodu je 20 júla. Čítala som príspevky,kde sociálna poisťovňa posudi centrum mojich záujmov.Chcem dodať,že v Holandsku som nemala nahláseny žiadny pobyt,ani prechodný a nikdy som tu ani nežiadala o vrátenie daní ani vrátenie zdravotného poistenia.Dokonca doktorov mam stále na Slovensku,kde mam vybavené preuctovanie zdravotnej poisťovne cez formulár E106..

Moja otázka teda znie,či mi po návrate na Slovensko vznikne nárok na materskú dovolenku a tiež rodičovský príspevok.

Ak som niečo dôležité neuviedla,vopred sa ospravedlňujem a informácie velmi rada doplnim.Velmi pekne Vám ďakujem za akúkoľvek inforinformáciu.

S pozdravom

Ivana Brestovská

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Spor so susedom riešte už v zárodku
Prekáža vám, že sused si vysadil stromy na hranici s vaším pozemkom. Znepríjemňujú vám život časté hádky. Treba zakročiť včas, radia experti z praxe.
Transfery budú pod väčším drobnohľadom
Obchodovanie medzi firmami príbuzných. Presúvanie ziskov z eseročky do eseročky. Obchodné vzťahy medzi matkami a dcérami či vnučkami. To všetko sa dostáva pod drobnohľad daňových úradníkov. Detaily vysvetľujú odborníci z brandže aj experti z ministerstva financií.
Sedem rád, na čo nezabudnúť pri firemných vozidlách
Obstarávate si, alebo spravujete vo firme vozidlový park? Pozrite sa na hlavné povinnosti, ktoré vás čakajú.
Je najvyšší čas zmeniť prácu. Tu sú aktuálne ponuky z regiónov
Manažéri predajní si môžu zarobiť mesačne od 1000 do 1500 eur. A to aj v Šuranoch či pri Piešťanoch. Podobné platové ohodnotenie nájdete aj v iných mestách. Tu sú aktuálne ponuky z portálu www.istp.sk.
Štát ďalej sprísňuje „prelievanie“ peňazí
Počet osôb, ktorí majú od januára povinnosť viesť dokumentáciu pri kontrolovaných transakciách, opäť vzrástol. Tejto zmene podliehajú všetky ekonomicky a personálne prepojené osoby.