Nárok na materskú dovolenku po návrate zo zahraničia

Dobrý deň,

Volám sa Ivana a mám 23 rokov. V apríli 2016 som odišla do Holandska kde som si po mesiaci našla prácu,čo bolo začiatkom mája 2016.Do februára 2017 som si zdravotné poistenie platila na Slovensku,pretože som predpokladala že môj pobyt nebude trvať dlhšie ako jeden rok. Avšak som si tu našla priateľa,takže som si začala od februára platiť poistenie v Holandsku.V októbri tohto roku som otehotnela,takže by som sa rada vrátila domov.Termin predpokladaného návratu je v marci,termín pôrodu je 20 júla. Čítala som príspevky,kde sociálna poisťovňa posudi centrum mojich záujmov.Chcem dodať,že v Holandsku som nemala nahláseny žiadny pobyt,ani prechodný a nikdy som tu ani nežiadala o vrátenie daní ani vrátenie zdravotného poistenia.Dokonca doktorov mam stále na Slovensku,kde mam vybavené preuctovanie zdravotnej poisťovne cez formulár E106..

Moja otázka teda znie,či mi po návrate na Slovensko vznikne nárok na materskú dovolenku a tiež rodičovský príspevok.

Ak som niečo dôležité neuviedla,vopred sa ospravedlňujem a informácie velmi rada doplnim.Velmi pekne Vám ďakujem za akúkoľvek inforinformáciu.

S pozdravom

Ivana Brestovská

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Vlastníci opravu lodžií nezvládnu
Ako vidia odborníci otázku individuálnej starostlivosti vlastníka bytu o svoj balkón? Môže každý vlastník zvládnuť technickú stránku jeho údržby či opravy. K problematike sa vyjadruje statik Jozef Baran.
Garážové státie bude vo výlučnom užívaní
Koncentrovanie hlasovania na schôdzach v bytovkách do konkrétnych paragrafov, aby bolo na rozdiel od doterajšej úpravy prehľadnejšie, ale aj výlučné užívacie právo vlastníka na balkón či garážové státie zavádza novela bytového zákona poslancov Edity Pfundtner a Petra Antala.
Do bytoviek „príde“ nový zákon
Zrušenie hodinového čakania na domových schôdzach vlastníkov, ale aj zavedenie výlučného užívania balkónov, lodžií či garážových miest. To sú aktuálne návrhy, podľa ktorých sa má zmeniť 25 rokov starý predpis určený vlastníkom bytov. Novinky hodnotí Marek Valachovič, advokát a vedúci autorského kolektívu odborného komentára k zákonu o vlastníctve bytov a nebytových priestorov.
Kde majú hľadať seniori pomoc? Sme často tí poslední, kam sa môžu obrátiť, hovorí šéfka Fóra pre pomoc starš
My, seniori, sme často nepohodlní, lebo narúšame pokoj spoločnosti. Štátu neraz kazíme štatistiky. Aj o tom hovorí Ľubica Gálisová, prezidentka Fóra pre pomoc starším.
Ako znížiť energetickú náročnosť verejných budov. Možnosť pre obce aj mestá
Súčasný stav mnohých verejných budov je katastrofálny. Svojej obnovy sa zatiaľ dočkalo len 25 percent z nich, pričom verejný sektor predstavuje približne 15- tisíc budov.