Nárok na materskú dovolenku po návrate zo zahraničia

Dobrý deň,

Volám sa Ivana a mám 23 rokov. V apríli 2016 som odišla do Holandska kde som si po mesiaci našla prácu,čo bolo začiatkom mája 2016.Do februára 2017 som si zdravotné poistenie platila na Slovensku,pretože som predpokladala že môj pobyt nebude trvať dlhšie ako jeden rok. Avšak som si tu našla priateľa,takže som si začala od februára platiť poistenie v Holandsku.V októbri tohto roku som otehotnela,takže by som sa rada vrátila domov.Termin predpokladaného návratu je v marci,termín pôrodu je 20 júla. Čítala som príspevky,kde sociálna poisťovňa posudi centrum mojich záujmov.Chcem dodať,že v Holandsku som nemala nahláseny žiadny pobyt,ani prechodný a nikdy som tu ani nežiadala o vrátenie daní ani vrátenie zdravotného poistenia.Dokonca doktorov mam stále na Slovensku,kde mam vybavené preuctovanie zdravotnej poisťovne cez formulár E106..

Moja otázka teda znie,či mi po návrate na Slovensko vznikne nárok na materskú dovolenku a tiež rodičovský príspevok.

Ak som niečo dôležité neuviedla,vopred sa ospravedlňujem a informácie velmi rada doplnim.Velmi pekne Vám ďakujem za akúkoľvek inforinformáciu.

S pozdravom

Ivana Brestovská

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Máte vo firme dve generácie mladých pracovníkov. Ako si ich udržať
Privítali ste nového kolegu - mileniála? O rok a pol bude inde. Štatistiky nepustia. Mileniálov označujú personalisti ako generáciu Y, teda mladých ľudí narodených v rokoch 80 až 90 minulého storočia. Vyznačujú sa tým, že vyznávajú pružnosť. Vrátane zmien zamestnania. Už teraz sú najpočetnejšou vekovou skupinou na trhu práce a ich podiel bude, samozrejme, ďalej stúpať.
Urbariáty budú musieť „prepisovať“ zmluvy
Čo by mali do nich zapracovať a ako, vysvetľuje Marek Maslák z Právnickej fakulty Trnavskej univerzity.