Nárok na materskú dovolenku po návrate zo zahraničia

Dobrý deň,

Volám sa Ivana a mám 23 rokov. V apríli 2016 som odišla do Holandska kde som si po mesiaci našla prácu,čo bolo začiatkom mája 2016.Do februára 2017 som si zdravotné poistenie platila na Slovensku,pretože som predpokladala že môj pobyt nebude trvať dlhšie ako jeden rok. Avšak som si tu našla priateľa,takže som si začala od februára platiť poistenie v Holandsku.V októbri tohto roku som otehotnela,takže by som sa rada vrátila domov.Termin predpokladaného návratu je v marci,termín pôrodu je 20 júla. Čítala som príspevky,kde sociálna poisťovňa posudi centrum mojich záujmov.Chcem dodať,že v Holandsku som nemala nahláseny žiadny pobyt,ani prechodný a nikdy som tu ani nežiadala o vrátenie daní ani vrátenie zdravotného poistenia.Dokonca doktorov mam stále na Slovensku,kde mam vybavené preuctovanie zdravotnej poisťovne cez formulár E106..

Moja otázka teda znie,či mi po návrate na Slovensko vznikne nárok na materskú dovolenku a tiež rodičovský príspevok.

Ak som niečo dôležité neuviedla,vopred sa ospravedlňujem a informácie velmi rada doplnim.Velmi pekne Vám ďakujem za akúkoľvek inforinformáciu.

S pozdravom

Ivana Brestovská

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Lízing už atakujú aj spotrebné úvery
V prípade úveru na financovanie majetku je možný odpočet dane z pridanej hodnoty jednorazovo, pri lízingu nie.
Vyhnite sa chybám v priznaní typu A
Kedy musí urobiť daňové priznanie zamestnancovi jeho zamestnávateľ? Ale čo ak ste mali vlani zamestnávateľov viac. Aký je postup pri vypĺňaní tlačiva typu A. Čím sa definuje závislá práca. Odpovedia vám experti z daňovej oblasti.
Šesť vecí, na ktoré musíte pamätať, aby bol predaj bytu či domu bezpečný
Na zabezpečenie vlastného bývania nestačí len kvalitná kúpna zmluva.
Zomrel vám príbuzný. Na aké voľno máte nárok?
Smrť niekoho v rodine je vždy ťažká rana pre príbuzných. Treba obstarať pohreb a ďalšie veci z pozostalosti. Na aké voľno máte nárok zo Zákonníka práce?
Použite nové tlačivo typu B pre daň
Vyhnite sa chybám v priznaniach. Ak ste napríklad popri zamestnaní prenajímali byt, použite tlačivo typu B. Pozor, je už nové, skontrolujte si preto, či podávate správny formulár. Kedy sa dá uplatniť bonus na dieťa a ďalšie rady prináša Finančná správa, ako aj naši experti.