Nárok na materskú pre otca

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako máme postupovať vo veci materskej pre otca.
Požiadali sme o materské pre otca (v októbri), od 1.11.2018.
Otec dieťaťa pracoval, u zamestnávateľa dostal novú zmluvu (s inou pozíciou, náplňou práce), dieťa do starostlivosti prebral, (so mnou ako matkou dieťaťa sa dohodol, od pôrodu uplynulo 6 týždňov, nepoberám ani materské, ani rodičovský príspevok nakoľko som nastúpila od 1.11.2018 do zamestnania)
Dňa 9.11. prišlo zo sociálnej poisťovne rozhodnutie o schválení materskej (list bol z 8.11.)
Doteraz neprišli žiadne peniaze a dňa 10.1.2019 sme dostali od sociálnej poisťovne Oznámenie o začatí konania vo veci odňatia materského. (list bol vystavený 18.12.2018)
Ako dôvod uviedli:"Na účely prevzatia starostlivosti o dieťa Vám bola poskytnutá materská dovolenka, no napriek tomu vykonávate pracovnú činnosť, z ktorej dosahujete príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ a to v porovnateľnej, prípadne vyššej sume ako z pracovnej činnosti zakladajúcej nemocenské poistenie, z ktorého ste si nárok na materské uplatnili a zároveň nedošlo ani k úprave pracovného času tak, aby ste mohli prevziať starostlivosť o dieťa. Uvedené skutočnosti vyplývajú z predložených pracovných zmlúv u zamestnávateľa Erste Group IT International GmbH, o.z. Slovakia.”
Máme čakať na rozhodnutie o odňatí materského a potom sa odvolať? alebo už teraz nejakým spôsobom reagovať?
Nikde v sociálnej poisťovni sme nenašli, že by bola podmienka nižšej sumy alebo upraveného pracovného času.
Vopred ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na čo máte nárok, ak sa pošmyknete na neupravenom chodníku?
Ak sa pri pošmyknutí na ľade na neupravenom chodníku zraníte, máte možnosti odškodnenia od správcu komunikácie, ktorý zanedbal svoje povinnosti.
Daň z nehnuteľnosti zaplatíte aj cez web
Povinnosť zaplatiť daň z nehnuteľnosti majú všetci vlastníci bytov, domov či pozemkov do konca januára.
Chcete zarobiť viac ako tisíc eur? Vyberte si z najnovších ponúk práce
Digitálny svet sa rozrastá a firmy hľadajú ľudí na posty. Zárobky sú lákavé. Prinášame najnovšie ponuky pracovných miest. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Internetového sprievodku trhu práce.
Rekordná spokojnosť. Euro by dnes nemenilo 9 z 10 Slovákov
Desaťročie života s Eurom na Slovensku potvrdilo, že ľudia si na novú menu rýchlo zvykli. Oceňujú výhody eura najmä pri cestovaní a zrozumiteľnosť cien.
Ako postupuje živnostník pri priznaní príjmov
Daňové priznanie musí podať živnostník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy za minulý rok presiahli 1 915,01 eura. Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrňuje akýkoľvek dosiahnutý príjem, ktorý je predmetom dane a nie je od dane z príjmov oslobodený, teda aj príjem zo zdrojov v zahraničí.