Nárok na materský príspevok, predlženie materskej dovolenky?

Dobrý deň. moju otázku som posielala 2.7. ale keďže sa tam pridala nejaká pani s jej problémom na moju otázku som nedostala odpoveď. preto ju posielam opätovne.Ďakujem za porozumenie:Mám dvoch synov, momentálne som na MD a poberám zvýšený rodičovský príspevok. Prvý syn sa mi narodil 18.10.2005, predtým som nepretržite pracovala  od roku 1998, poberala   som materskú a aj rodičovský príspevok. Druhý syn sa mi narodil 15.7.2008 taktiež som poberala materskú a teraz poberám zvýšený rod. príspevok. Počas tejto druhej materskej som dostala výpoveď k 31.12.2008.  Chcem sa opýtať keby sme sa rozhodli mať tretie dieťa, mala by som ešte nárok na materskú a zvýšený rodičovský, ak by sa nám narodilo do troch rokov druhého syna?  Prípadne či by sa mi oplatilo si platiť nemocenské poistenie? Druhý syn bude mať tri roky 15.7.2011. Tiež by ma zaujímalo,  ako by to bolo, keby sa nám dieťa narodilo po dovršení troch  druhého dieťa, ak by som ostala na predlženej už neplatenej rodičovskej dovolenke(po dovršení troch rokov ak by sme aj dovtedy neplánovali dieťa budem musieť ostať ešte rok doma, pretože si robím externe školu, manžel je týždňovkár a nemám kde nechať deti    takže by som musela predlžiť materskú dovolenku) . V akej výške a ako dlho by  bolo potrebné hradiť  si nemocencké poistenie? Ako je to s platením odvodov pri predĺžení materskej dovolenky.

Veľmi pekne ďakujem a prajem veľa úspechov

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus