Nárok na materský príspevok, predlženie materskej dovolenky?

Dobrý deň. moju otázku som posielala 2.7. ale keďže sa tam pridala nejaká pani s jej problémom na moju otázku som nedostala odpoveď. preto ju posielam opätovne.Ďakujem za porozumenie:Mám dvoch synov, momentálne som na MD a poberám zvýšený rodičovský príspevok. Prvý syn sa mi narodil 18.10.2005, predtým som nepretržite pracovala  od roku 1998, poberala   som materskú a aj rodičovský príspevok. Druhý syn sa mi narodil 15.7.2008 taktiež som poberala materskú a teraz poberám zvýšený rod. príspevok. Počas tejto druhej materskej som dostala výpoveď k 31.12.2008.  Chcem sa opýtať keby sme sa rozhodli mať tretie dieťa, mala by som ešte nárok na materskú a zvýšený rodičovský, ak by sa nám narodilo do troch rokov druhého syna?  Prípadne či by sa mi oplatilo si platiť nemocenské poistenie? Druhý syn bude mať tri roky 15.7.2011. Tiež by ma zaujímalo,  ako by to bolo, keby sa nám dieťa narodilo po dovršení troch  druhého dieťa, ak by som ostala na predlženej už neplatenej rodičovskej dovolenke(po dovršení troch rokov ak by sme aj dovtedy neplánovali dieťa budem musieť ostať ešte rok doma, pretože si robím externe školu, manžel je týždňovkár a nemám kde nechať deti    takže by som musela predlžiť materskú dovolenku) . V akej výške a ako dlho by  bolo potrebné hradiť  si nemocencké poistenie? Ako je to s platením odvodov pri predĺžení materskej dovolenky.

Veľmi pekne ďakujem a prajem veľa úspechov

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.