Nárok na PN v ochrannej lehote

Dobrý deň, pracovala som v Rakúsku avšak od októbra 2018 som vedená na UPSVar, do februára 2019 som poberala dávku v nezamestnanosti. Po skončení prac.pomeru som zistila, že som tehotná. Teda som v ochrannej lehote, keďže tehotnost mi začala v juli 2018. Nárok na materskú mi podľa sociálnej poisťovni vznikne nakoľko spĺňam podmienky avšak z minimálneho vymeriavacieho základu.Mam nárok na PN do nástupu na materskú? Ak ano, kto mi ju bude vyplácať keďže môj posledný zamestnávateľ je v Rakúsku a PN si žiadam na Slovensku? Nastupit na materskú by som mala v polovici marca 2019.Lekar mi vystavil PN od februára 2019 ale len s potvrdenim pre Úrad práce, s ktorým si nemôžem žiadať vyplácanie nemocenského v sociálnej poisťovni. Preto sa pýtam, je možné si dodatočne od lekára vyžiadať žiadosť o nemocenské? Bude to sociálna poisťovňa po troch dňoch akceptovať?
Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Predávate byt? Odborník radí, na čo nezabudnúť (+vzor kúpnej zmluvy)
Vyvarujte sa chýb v kúpnej zmluve pri predaji bytu. O detailoch listiny, ktoré v nej nesmú chýbať, hovorí advokát Pavol Szabó z advokátskej kancelárie GHS Legal.
Právnici približujú prvú emisiu krytých dlhopisov s negatívnym úrokom
Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.
Materská a rodičovský príspevok: 10 rád, kedy a ako ich získať
Materskú dovolenku si aj vzhľadom na pracovné povinnosti či financie rodičia môžu prehodiť.
Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť
Pôžička je vždy vážnym krokom. Aby ste neostali pre ochotu pomôcť škodný, poistite sa správnou zmluvou.
Prevencia vám môže zachrániť život. Viete, na aké preventívne prehliadky máte nárok?
V tomto roku, roku prevencie, odštartovali nové skríningy, teda odhaľovanie chorôb, príznaky ktorých ešte nie sú citeľné a viditeľné. Prvý bol skríning rakoviny hrubého čreva. Po ňom začali v septembri pozývať zdravotné poisťovne ženy od 50 do 69 rokov na vyšetrenie mamografom. Nasledovať bude skríning rakoviny krčka maternice.