Nárok na PN v ochrannej lehote

Dobrý deň, pracovala som v Rakúsku avšak od októbra 2018 som vedená na UPSVar, do februára 2019 som poberala dávku v nezamestnanosti. Po skončení prac.pomeru som zistila, že som tehotná. Teda som v ochrannej lehote, keďže tehotnost mi začala v juli 2018. Nárok na materskú mi podľa sociálnej poisťovni vznikne nakoľko spĺňam podmienky avšak z minimálneho vymeriavacieho základu.Mam nárok na PN do nástupu na materskú? Ak ano, kto mi ju bude vyplácať keďže môj posledný zamestnávateľ je v Rakúsku a PN si žiadam na Slovensku? Nastupit na materskú by som mala v polovici marca 2019.Lekar mi vystavil PN od februára 2019 ale len s potvrdenim pre Úrad práce, s ktorým si nemôžem žiadať vyplácanie nemocenského v sociálnej poisťovni. Preto sa pýtam, je možné si dodatočne od lekára vyžiadať žiadosť o nemocenské? Bude to sociálna poisťovňa po troch dňoch akceptovať?
Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.