Nasa kuchynka bez supisneho domu na cudzom pozemku

Po predaji domu sme sa dozvedeli ze kuchynka co patri k nasmu domu je bez supisneho cisla postavena na cudzom pozemku.Je to spolocny dvor.Vela rokov tam byvala pri sebe rodina.Ked pomreli tak dom predali kde je nasa kuchynka.Potom z konici prerobili kuchynku malu koli zabijackam.A tu je problem pred cca 100 rokmi neurobili s tym nic.Cize nemame o tom doklad list vlastnictva ze ta kuchynka naozaj patri nam.Neviem ako to dokazat.Cela dedina vsak vie ze to bolo vzdy nase.Az do teraz kym sme predali dom a ti oproti si narokuju na kuchynku kedze je na ich pozemku.Novy majitelia so susedmi sa nevedia dohodnut.Predtym neboli taketo problemy.Podla znamej co robi na geodezii nieje to nikoho, kedze je bez supisneho cisla.Ako to prosim dokazat. Svedkovia by nestacilii.Dakujem za akukolvek radu.Som bezradna.Fabryova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.