Návrat do práce počas RD, nevedia mi dať termín nastupu

Dobrý deň, v januári 2020 som podala žiadosť u zamestnávateľa ohľadom môjho návratu z rodičovskej dovolenky, s tým že by som chcela nastúpiť 2 apríla. Čiže som dodržala oznamovaciu povinnosť 3 mesiace o ktorú ma požiadali pri odchode na RD. Dokonca sa uvolnilo miesto v mojom tíme kde som pracovala. Tam má vraj kvôli mojim podmienkam nevedia zaradiť...moje podmienky boli práca 3 dni v týždni max do 14:30. Čo je v rámci flexibilnej pracovnej doby 6-7 hodín denne. 2 dni v týždni sa ešte budem starať o dieta, nenastupuje ešte do skolky, starostlivosť bude striedava s manželom. Tak som im ponúkla že nastupim 4 dni v týždni, manžel si pokúsi vybaviť ešte jeden home office v týždni...no aj tak ma na toto miesto nezaradili
Vraj sa mi snažia nájsť miesto v inom tíme no tam sa pracuje väčšinu týždňa do 18:00, čo si pri mojich deťoch nemôžem dovoliť. Skolsky aj predskolsky systém funguje v iných casoch (deti mám 1,8 a 4 rocne).Tak som im ponúkla že odrobim aspoň jeden deň z troch takto do neskoreho večera...ani to im nestaci a nevedia má nikam zaradiť. Požiadali ma či môžem ešte ostať na rodičovskej. No bohužiaľ z finančných dôvodov nemôžem, ani mi neprišlo korektne má o to žiadať. Dnes som im telefonovala nech si aspoň potvrdim termín nástupu, no ani to mi nevedia povedať či ma dovtedy zaradia..a to som im poskytla extra mesiac že teda nastúpim nie v apríli ale v máji aby mali viac času zaradiť ma...dokonca som im sama navrhla že mi môžu dať výpoveď ak mi nemôžu nájsť miesto na polovičný úväzok, vo vhodnej pracovnej dobe.
Moja otázka je ci zamestnávateľ môže posúvať môj termín nástupu ak som ja požiadala o nástup 1 apríla a dokonca im teda umožnila 1 mesiac extra a nedať mi odpoveď s fixnym termínom nástupu.
Ďakujem krásne z prečítanie a prípadnú pomoc.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus