Nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia

Posielam otázku čitateľky HN, ktorú poslala mailom do redakcie. Ide o nedoplatok z ročného zúčtovania ZP /RZZP/ v s.r.o., ktorý možno vznikne v dôsledku toho, že sme uplatňovali odpočítateľnú položku na ZP u zamestnancov. Firma však nevie vôbec v akej výške by mohol byť tento údaj. Ako má firma postupovať? Nakoľko nevie odhadnúť ani výšku tohto nedoplatku, keďže nevie, ktorý zamestnanci si túto odpočítateľnú položku neprávom uplatňovali? Moja prosba: zaujíma nás účtovné aj daňové hľadisko a následne dopad na dane v roku 2016.
Anina

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.