Nemecký rodičovský príspevok

Dobrý deň,
manžel sezónne pracuje v Nemecku.V decembri 2015 sa nám narodila dcéra.Rodicovsky príspevok mi vyplatila SR, neskôr mi oznámili,že za prvý rok dieťaťa malo vyplatiť Nemecko a teda za dané mesiace v roku 2016,keď manžel pracoval v Nemecku(6mesiacov)musím vyplatene príspevky vratit.Dohodli sme si s UPSVaR splátkový kalendár.Ziadosti atď sme do Nemecka zaslali,no do dnešného dňa žiadna odpoveď.Tuto vec som už nahlásila aj vládnej agentúre SR,ktorá sa pokúsi zistiť čo sa deje.Avšak,o mesiac dcéra dovŕši 3roky.Do MS ju nezobrali a ja s ňou musím byť doma bez príjmu a ešte splácať SR rodičovský príspevok.Ked sa na úrade pýtam,ako to bude,že nemám odozvu z Nemecka a že jeden štát mi predsa ten rodičovský musí vyplatiť,či mi vrátia splátky alebo čo,vždy je odpoveď rovnaká:,,nevieme,,Ale ja viem,že to takto ďalej nejde a preto vás prosím o radu.Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Analytici volajúci po novej kríze svoje očakávania opierajú o takmer desaťročný nepretržitý rast trhov. Opierajú sa o viaceré problémy v ekonomike, či svetovej politike a končiace stimuly zo strany centrálnych bánk. No štatistiky tento predpoklad moc nepodporujú.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.
Wojciech Kilar: hudba pre Drakulu
Najväčší súčasný poľský skladateľ filmovej hudby sa nenarodil v Sliezsku, ale vo Ľvove, ktorý bol pred 2. svetovou vojnou jedným z najvýznamnejších poľských miest, no v dôsledku posunu hraníc sa dostal pod sovietsku nadvládu.
Klasická hudba z prvých priečok hitparád
S 3. symfóniou, najznámejším dielom súčasného poľského skladateľa Henryka Mikołaja Góreckého, ktorý strávil celý život v Sliezsku a bol rektorom na Hudobnej akadémii v Katoviciach, sa spája zaujímavý príbeh.