Nemecký rodičovský príspevok

Dobrý deň,
manžel sezónne pracuje v Nemecku.V decembri 2015 sa nám narodila dcéra.Rodicovsky príspevok mi vyplatila SR, neskôr mi oznámili,že za prvý rok dieťaťa malo vyplatiť Nemecko a teda za dané mesiace v roku 2016,keď manžel pracoval v Nemecku(6mesiacov)musím vyplatene príspevky vratit.Dohodli sme si s UPSVaR splátkový kalendár.Ziadosti atď sme do Nemecka zaslali,no do dnešného dňa žiadna odpoveď.Tuto vec som už nahlásila aj vládnej agentúre SR,ktorá sa pokúsi zistiť čo sa deje.Avšak,o mesiac dcéra dovŕši 3roky.Do MS ju nezobrali a ja s ňou musím byť doma bez príjmu a ešte splácať SR rodičovský príspevok.Ked sa na úrade pýtam,ako to bude,že nemám odozvu z Nemecka a že jeden štát mi predsa ten rodičovský musí vyplatiť,či mi vrátia splátky alebo čo,vždy je odpoveď rovnaká:,,nevieme,,Ale ja viem,že to takto ďalej nejde a preto vás prosím o radu.Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

O koľko dostanete pridané k penzii
Na budúci rok dostane väčšina dôchodcov vyšší dôchodok. O zvýšenie netreba žiadať, každý dostane písomné rozhodnutie.
Ako sa zvyšuje minimálny dôchodok
Podmienkou zvýšenia dôchodku na minimálny je, že priznaný dôchodok je nižší než minimálna hranica. Zvýšenie sa určí ako rozdiel medzi minimálnym a vyplácaným dôchodkom. Zvýšenie dôchodku = výška minimálneho dôchodku (mínus) celkový dôchodkový príjem.
​Tešíte sa na vyššiu penziu? Zistite, či sa týka aj vás
Každý rok sa penzie valorizujú. V budúcom roku však podľa iného kľúča. Ak chcete vedieť, o koľko, kúpte si v pondelok 17.12. Hospodárske noviny. Dočítate sa tiež, akú sumu navyše dostanete, ale aj, ako sa mení spôsob určovania veku odchodu do dôchodku.
Profesor dejín práva: Nacisti považovali Slovanov za menejcennú rasu
Slováci síce získali počas Slovenského štátu právo na sebaurčenie, tisíce ľudí však prišli o svoje životy alebo sa stali občanmi druhej kategórie. Podobný osud by zrejme čakal aj Slovákov, hovorí profesor dejín práva Tomáš Gábriš.
Reálne mzdy rástli Čechom rýchlejšie, na vianočné nákupy minú menej ako Slováci
Máte predstavu, koľko vás vyjdú tohtoročné Vianoce? Podľa cenového prieskumu by sme mali minúť menej ako vlani. Prečo? Lebo vraj zarábame viac.