Nemecký rodičovský príspevok

Dobrý deň,
manžel sezónne pracuje v Nemecku.V decembri 2015 sa nám narodila dcéra.Rodicovsky príspevok mi vyplatila SR, neskôr mi oznámili,že za prvý rok dieťaťa malo vyplatiť Nemecko a teda za dané mesiace v roku 2016,keď manžel pracoval v Nemecku(6mesiacov)musím vyplatene príspevky vratit.Dohodli sme si s UPSVaR splátkový kalendár.Ziadosti atď sme do Nemecka zaslali,no do dnešného dňa žiadna odpoveď.Tuto vec som už nahlásila aj vládnej agentúre SR,ktorá sa pokúsi zistiť čo sa deje.Avšak,o mesiac dcéra dovŕši 3roky.Do MS ju nezobrali a ja s ňou musím byť doma bez príjmu a ešte splácať SR rodičovský príspevok.Ked sa na úrade pýtam,ako to bude,že nemám odozvu z Nemecka a že jeden štát mi predsa ten rodičovský musí vyplatiť,či mi vrátia splátky alebo čo,vždy je odpoveď rovnaká:,,nevieme,,Ale ja viem,že to takto ďalej nejde a preto vás prosím o radu.Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.