Neoprávnené užívanie pozemkov

Dobry den
Po otcovi som zdedil pozemky. Este pocas jeho zivota bez najomnej zmluvy uzivalo polia na zaklade osobnej dohody druzstvo za odplatu vo forme kukurice,dreva,zemiakov. Uz 10 rokov nic nedali a teraz mi poslali najomnu zmluvu na podpis s ktorou nesuhlasim. V zmluve chcu dobu neurcitu, prenajimanie pozemkov tretim stranam, vypovednu lehotu 5 rokov, predkupne pravo, mozne zmenit druh prenajatych pozemkov, oplocovat s vyuzitim pozemku na polnohospodarsku vyrobu. Ma pravo na branie uzitkov vratane vyrubu naletovych drevin + pravo na vykonavanie polovnickeho prava. Za 20 Ha ponuka asi 35€. Ano, nepochopitelne. Pri telegonickom rozhovore sa len vykrucal a vravel ze nic nepestuje,nic nerobi,len obcas tade prejdu kravy.
S takouto zmluvou nesuhlasime a preto by som sa rad opytal, ako postupovat, cu staci odpisat ze nesuhlasime a on nebude moct pozemky uzivat a ako postupocat ak by ich aj napriek nasmu nesuhlasu vyuzival. Dakujem za odpoved

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus