Neopravnene vedenie v zozname dlznikov - Dovera

Dobry den,

Pred par rokmi som robila u zamestnavatela, ktory mi z hrubej mzdy riadne a v spravnej vyske strhol preddavky na odvody, avsak urobil chybu a poukazal ich nespravnej poistovni. Na dalsi rok mi prisiel vykaz nedoplatkov z poistovne Dovera.

Vykaz som namietala, zdravotnej poistovni som situaciu vysvetlila a dodala im vsetky potrebne podklady (vratanie Potvrdenia o zrazenych preddavkoch od vtedajsieho zamestnavatela). Namietka mi bola uznana s tym, ze mi prisiel dalsi vykaz nedoplatkov, ktory predchadzajuci vykaz zrusil v plnom rozsahu. Citujem:
"Ku dnu vydania tohto noveho vykazu nedoplatkov, zdravotna poistovna neeviduje voci platitelovi pohladavky predpisane zrusenym vykazov nedoplatkov c.... "

Pred par tyzdnami som si sla do poistovne pre novy zdravotny preukaz a bolo mi oznamene, ze som vedena ako dlznik toho isteho obdobia a na ten isty povodny vykaz (ta ista suma ako v prvom vykazi). Podala som ziadost o urychlene doriesenie neopravneneho vedenia ako dlznika, Odpoved mi prisla z predexekucneho oddelenia poistovne, v zmysle: dlzna suma bola vypocitana spravne.

Takze som neopravnene vedena ako dlznik a z toho vyplyva:
- neopravnene obmedzenie pristupu k zdravotnej starostlivosti (narok iba na bezodkladnu starostlivost)
- mozne problemy pri vybavovani uveru
- poskodenie mojho dobreho mena

Naozaj nechapem, o co poistovni Dovera ide. Toto uz hranici so sikanou klienta. Podotykam, ze uz dlznu sumu mohli mat stokrat vymozenu, ak by ju ziadali vyplatit od skutocneho dlznika - tj. od vtedajsieho zamestnavatela (ktory nebol velmi ochotny to riesit so mnou).

Mozem dat pripad rovno na sud? S tym, ze by som si za dane peripetie vysudila odskodne?

Dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus