Neplatené voľno a práca

Dobrý deň!
Momentálne som na rodičovskej dovolenke, ktorá má končiť 12.11.2015, som zamestnaná na dobu neurčitú, ale nechcela som ešte vrátiť do zamestnania z osobných dôvodov. Dohodla som sa so zamestnávateľom, že požiadam o neplatené voľno, zamestnávateľ s tým súhlasil.
Prvá otázka: Dostala som pracovnú ponuku od januára 2016. Moja otázka by sa týkala toho, či počas neplateného voľna môžem stúpiť do iného zamestnania na plný úväzok, ale nechcela by som stratiť pracovnú zmluvu u terajšieho zamestnávateľa?
Druhá otázka: Počas neplateného voľna keby pribudla taká situácia, že ostanem tehotnou s druhým dieťaťom, budem mať nárok na dávku materskej dovolenky a podľa čoho bude suma určená?
Ďakujem za odpoveď!
S pozdravom: Helena HR

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus