Nepreukázané cestovné náhrady

Dobrý deň.
Ako je to s dokladovaním preukázaných cestovných výdavkov pri vyslaní na pracovnú cestu, ak zamestnanec používa tkzv. elektronickú peňaženku v rámci BID?
Zamestnávateľ má vydanú smernicu, ktorá hovorí, že cestovné výdavky je zamestnanec povinný preukázať dokladmi. Doba sa mení, ľudia začali používať elektronickú peňaženku, čo znamená, že kupujú cestovné lístky na jednotlivé zóny v rámci BID elektronickou formou, ktorá nevydáva doklad. Zákon o cestovných náhradách pripúšťa možnosť, aby zamestnávateľ uznal náhradu cestovných výdavkov bez preukázania dokladom. Musí byť táto možnosť uvedená v príslušnej smernici zamestnávateľa, alebo to platí aj v prípade, že zamestnávateľ túto možnosť v smernici neuvádza?
Ak zamestnanec má na to právo, akým spôsobom si to má pýtať? K vyplnenému cestovnému príkazu doložiť žiadosť?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.