Nepreukázané cestovné náhrady

Dobrý deň.
Ako je to s dokladovaním preukázaných cestovných výdavkov pri vyslaní na pracovnú cestu, ak zamestnanec používa tkzv. elektronickú peňaženku v rámci BID?
Zamestnávateľ má vydanú smernicu, ktorá hovorí, že cestovné výdavky je zamestnanec povinný preukázať dokladmi. Doba sa mení, ľudia začali používať elektronickú peňaženku, čo znamená, že kupujú cestovné lístky na jednotlivé zóny v rámci BID elektronickou formou, ktorá nevydáva doklad. Zákon o cestovných náhradách pripúšťa možnosť, aby zamestnávateľ uznal náhradu cestovných výdavkov bez preukázania dokladom. Musí byť táto možnosť uvedená v príslušnej smernici zamestnávateľa, alebo to platí aj v prípade, že zamestnávateľ túto možnosť v smernici neuvádza?
Ak zamestnanec má na to právo, akým spôsobom si to má pýtať? K vyplnenému cestovnému príkazu doložiť žiadosť?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.