Neprídem o invalidný dôchodok, keď sa zamestnám?

Dobrý deň
Poberám invalidný dôchodok a mám priznanú mieru invalidity 70%. Teraz som dokončil vysokú a predstava že by som mal ostať doma ma ubíja. Našiel som si prácu za PC, ktorú by som zvládal. Chcel by som sa zamestnať, ale neviem čo z toho vyplýva pre mňa a zamestnávateľa? Neprídem o dôchodok? Nemám výhodnejšie si založiť živnosť a pracovať ako "novodobý zamestnanec" (dôchodok by mi asi zobrali až v marci, kedy by som podával prve daňove priznanie)?

Pre všetkých nespokojných: Dôchodok mi bol priznaný ako kompenzácia sociálnych a zdravotných problémov po prekonaní rakoviny. Nechcem byť príživník, ale určite si po tom všetkom čim som za tie roky prešiel zaslúžim. A nemyslím si že sa dožijem nejakého vysokého veku. Len chcem robiť niečo užitočne, čo ma baví.

Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako fungujú 13. a 14. platy? Do 500 eur neplatia zamestnávatelia dane ani odvody
Dovolenkové a vianočné platy sú dôležitou súčasťou Zákonníka práce. Ich vyplácanie je pre firmy dobrovoľné a v tomto roku už nemusí 13. plat dosahovať výšku priemerného mesačného zárobku. Zamestnávatelia tak môžu pri nižších odmenách ušetriť.
O pár dní začnú vlaky jazdiť po novom. Pozrite si zmenený grafikon
Nový železničný grafikon je platný od 15. decembra 2019 do 12. decembra 2020.
Tri novinky v katastri. Priblížime vám, ktoré to sú
Zápisy alebo výmazy z katastra už môžete robiť elektronicky. Viaceré úkony sa zrýchlili.