Nesplnenie podmienok rámcovej zmluvy

Podpísala som Rámcovú zmluvu o dielo, kde na základe objednávok som vykonávala jednotlivé diela. V jednej z objednávok sa objednávateľ zaviazal dodať materiál na jeho spracovanie. do dohodnutého dňa odovzdania diela, aj napriek upozorneniam tento materiál nedodal.Na základe toho som od tejto objednávky odstúpila. Objednávateľ uviedol, že to nie je možné, nakoľko v zmluve je uvedené - objednávka sa uzatvára na dobu určenú v objednávke, do doby riadneho vykonania diela - a žiadal o dokončenie diela.
Objednávateľ mi po termíne dodal materiál aj to v nevyhovujúcej kvalite, obvinil ma, že materiál som si mala zaobstarať sama (aj keď v objednávke je určené že ho má objednávateľ k dispozícii a ja som si ich z dôvodu ich povahy nemohla zabezpečiť) a vyhrážal sa mi súdom a náhradou škody. Ako dôvod uvádza nesplnenie a nedokončenie diela v zodpovedajúcej kvalite. V zmluve je tiež uvedené, že vady sa majú odstrániť do 48 hodín. Objednávateľ však vyžadoval dokončenie diela do 2 hodín, čo bolo neuskutočniteľné.

Zmluva je tak písaná, že mám pocit, že si z nej vytiahnú len to čo budú potrebovať
Teraz neviem či ísť cestou súdu (Rozhodcovský súd - v zmluve je doložka), nakoľko v jednom maily mi zvýraznili že oni tie súdy vždy vyhrajú a spoliehať sa na spravodlivosť súdov alebo mi ponúkajú nahradiť škodu vyhotovením iného diela.
Osobne si myslím, že by som mala byť v práve.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.