nesprávne určený plat

Dobrý deň,
som zamestnaná ako kontrolórka obce od roku 2014, kde mám stanovený úväzok 15 hodín týždenne. Zamestnávateľ má stanovený pracovný čas 37,5 hod. týždenne.
Kontrolór obce je volený obecným zastupiteľstvom na 6 rokov a má uzatvorenú pracovnú zmluvu - je zamestnancom obce s určitými špecifikami oproti ostatným zamestnancom.
Plat kontrolóra je určený v § 18c zákona č. 369/1990 Z.z.
Pri uzatvorení pracovného pomeru, ako aj v ďalších rokoch po zverejnení priemernej mzdy v národnom hospodárstve mi bol plat prepočítaný na úväzok 0,375 (úväzok 15 hodín týždenne) z pracovného času 40 hodín týždenne. (15 : 40 = 0,375). Nakoľko týždenný pracovný čas zamestnávateľa je 37,5 hodín týždenne, správne mal byť prepočítaný úväzok na výšku 0,40 ( 15: 37,5 = 0,40). Na základe nesprávne vypočítaného úväzku mi bol aj nesprávne určený mesačný plat od začiatku môjho funkčného obdobia a pracovného pomeru.
Uvedené som po mojom zistení oznámila zamestnávateľovi písomne a žiadam o doplatenie rozdielu z nesprávne určeného platu.
Chcela by som sa opýtať či môže zamestnávateľ doplatiť plat spätne od roku 2014, nakoľko mi týmto vznikla preukázateľne škoda nie mojou vinou. Alebo len za 3 roky od oznámenia zamestnávateľovi.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Predávate byt? Odborník radí, na čo nezabudnúť (+vzor kúpnej zmluvy)
Vyvarujte sa chýb v kúpnej zmluve pri predaji bytu. O detailoch listiny, ktoré v nej nesmú chýbať, hovorí advokát Pavol Szabó z advokátskej kancelárie GHS Legal.
Právnici približujú prvú emisiu krytých dlhopisov s negatívnym úrokom
Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.
Materská a rodičovský príspevok: 10 rád, kedy a ako ich získať
Materskú dovolenku si aj vzhľadom na pracovné povinnosti či financie rodičia môžu prehodiť.
Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť
Pôžička je vždy vážnym krokom. Aby ste neostali pre ochotu pomôcť škodný, poistite sa správnou zmluvou.
Prevencia vám môže zachrániť život. Viete, na aké preventívne prehliadky máte nárok?
V tomto roku, roku prevencie, odštartovali nové skríningy, teda odhaľovanie chorôb, príznaky ktorých ešte nie sú citeľné a viditeľné. Prvý bol skríning rakoviny hrubého čreva. Po ňom začali v septembri pozývať zdravotné poisťovne ženy od 50 do 69 rokov na vyšetrenie mamografom. Nasledovať bude skríning rakoviny krčka maternice.