nesprávne určený plat

Dobrý deň,
som zamestnaná ako kontrolórka obce od roku 2014, kde mám stanovený úväzok 15 hodín týždenne. Zamestnávateľ má stanovený pracovný čas 37,5 hod. týždenne.
Kontrolór obce je volený obecným zastupiteľstvom na 6 rokov a má uzatvorenú pracovnú zmluvu - je zamestnancom obce s určitými špecifikami oproti ostatným zamestnancom.
Plat kontrolóra je určený v § 18c zákona č. 369/1990 Z.z.
Pri uzatvorení pracovného pomeru, ako aj v ďalších rokoch po zverejnení priemernej mzdy v národnom hospodárstve mi bol plat prepočítaný na úväzok 0,375 (úväzok 15 hodín týždenne) z pracovného času 40 hodín týždenne. (15 : 40 = 0,375). Nakoľko týždenný pracovný čas zamestnávateľa je 37,5 hodín týždenne, správne mal byť prepočítaný úväzok na výšku 0,40 ( 15: 37,5 = 0,40). Na základe nesprávne vypočítaného úväzku mi bol aj nesprávne určený mesačný plat od začiatku môjho funkčného obdobia a pracovného pomeru.
Uvedené som po mojom zistení oznámila zamestnávateľovi písomne a žiadam o doplatenie rozdielu z nesprávne určeného platu.
Chcela by som sa opýtať či môže zamestnávateľ doplatiť plat spätne od roku 2014, nakoľko mi týmto vznikla preukázateľne škoda nie mojou vinou. Alebo len za 3 roky od oznámenia zamestnávateľovi.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus