Neviem si rady so susedom

Dobry den,
aj ked moj problem vyznieva na pohlad banalne, opak je pravdou. Rada by som vedela, ake kroky mozno podniknut voci mojmu susedovi, ktory nereaguje na slovne poziadavky a robi mi nasledovny problem:
1,Naukladal si haldy dreva, ktore opiera o stenu mojej garaze a mojho plota (moj garaz aj plot, ktory som postavil, tvoria hranicu medzi nasimi dvormi). Vplyvom vlhkeho a spinaveho dreva a jeho tarchy mi vlhne a opadava omietka na garazi, plot je nahnuty a murik sa coskoro rozpadne.
2, Kedze v dedine nie je kanalizacia a sused nevycerpava zumpu prostrednictvom obecneho auta, cerpa zumpu na cierno, rovno popri plote a zapachom velmi zneprijemnuje zivot mne i ostatnym susedom. Okrem toho znecistuje tymto sposobom zivotne prostredie.
Ako som napisala, viackrat bol slovne vyzvany, aby drevo ulozil inam a aby prestal cerpat zumpu tak, ako to robi. Na vyzvy nereaguje. Ako sa mozem dalej branit a prinutit suseda oficialne, aby urobil napravu?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus