Nevysporiadané pozemky

Dobrý deň,
bývame na bytovke 23 rokov. V roku 2006 sme si chceli odkúpiť časť pozemku za bytovkou za účelom záhradky. Obecný úrad nám povolenie aj vydalo, no pri zápise do katastra vznikol problém, že pozemky nie sú vysporiadané, ani sa nedajú nakoľko je tam veľa majiteľov a už ich nevedia kontaktovať. Tak nám povolenie zrušili a zápis do katastra zamietli.
Tak sme to nechali tak. Bez riadneho odkúpenia prípadne prenajatia pozemkov (bez poplatkov) nechceli sme to užívať.
V roku 2013 prišli nový susedia, záhradku si ohradili, dokonca zámkovú dlažbu dali. Keď sme sa dožadovali vysvetlenia, tak nám odpovedali, že mali sme si to aj my bez súhlasu ohradiť. Na obecnom úrade sme pomoc nedostali. V priebehu roka už si ohradili tretí pozemok a my pôvodný a slušný ľudia len pozeráme a nikto nám neviem pomôcť. Chcela by som sa informovať, ako by sme podľa zákona mohli postupovať, keď nám obec nechce pomôcť. Máme právo žiadať o odstránenie plotov atď.? Prípadne, žiadať o nové vydanie povolenia pre nás a o presné určenie rozmerov a polohy pozemku?
A kde presne by sme mali tieto veci žiadať, prípadne upozorniť na nekalé veci ?
Ďakujem
Prajem pekný deň
Adriana

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus