Nezákonné zadžiavanie výplaty?Čo robiť daľej?

Dobrý deň predom vám ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek radu.
Zamestnaný som bol v jednej "nemenovanej" firme kde som bol v skúšobnej dobe.Po ukončený p.pomeru zo strany zamestnávateľa(posledný septembrový deň) som odrobil celkom dva mesiace (august,september).Výplaty "ako bolo" uvedené v zmluve mali splatnosť do posledného dňa v mesiaci.Po ukončený p.pomeru som očakával výplatu tak ako bolo v zmluve napísané no ani po niekoľkých dňoch som peniaze na účte nevidel hoci bývalý kolegovia mi povedali že výplatu dostali v termíne.Po niekoľkých dňoch pátrania som zavolal priamo "šéfke".Tá sa odvolala na to ,že zo zákona teda resp.zákon umožnuje zamestnávateľovi držať peniaze z objektívnych dôvodov až 15 dní.Je 13-teho a peniaze nikde kedže 15-teho je v sobotu resp.očakávam peniaze v piatok.Nikde na internete som nič nenašiel snáď len to že do 15 dní može odstúpiť z p.pomeru zamestnanec ak mu výplata neprišla v danom termíne.Čo daľej?Mala "šéfka" právo?Podať podnet či t.oznámenie ...

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus