Nežiadúca osoba v byte počas dedického konania

Dobrý deň prajem,

zomrel mi ocino, ktorý žil s priateľkou, mám problem, že mi jeho priateľka nechce sprístupniť byt /kľúče má len ona/, býva tam naďalej, neplatí za byt /2 mesiace dlh/, vynáša z neho otcov majetok, užíva jeho auto. Skúšala sa dostať už aj na jeho účet v banke a vybrať peniaze. Ako ju dostať legálne z bytu čo najskôr?
Požiadal som aj notárku, ktorá má dedické konanie na starosti,aby zaplombovala byt, ale nekoná! Situálcia je vážna a za chvíľu nebude čo dediť, exekútor sa už určite chystá na byt. Nemám problém ísť zaplatiť dlh na bytové družstvo, ale ide o princíp, prečo má dlhy vytvárať cudzia osoba v cudzom byte a ja mám platiť - i keď budem musieť, ak chcem zachrániť majetok. Dnes na ňu podávam trestné oznámenie, ale asi nepochodím....neviem.

Ďakujem za odpoveď
Michal Bánik

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus