neznámy vlastník stavby na cudzom pozemku.

čo robiť v prípade nepovolenej stavby na cudzom pozemku, pričom nikto nepozná stavebníka ani stav. úrad, ktorý zatiaľ len predvoláva svedkov prípadu aby vôbec objasnil vlastníka stavby. Aké práva má vlastník pozemku, ktorý nepozná realizátora stavby?? má právo ju dať odstrániť, keďže zaťažuje jeho vlastnícke právo? V takomto prípade ak sa neobjasní vlastník stavby, nebude možné ju ani dodatočne povoliť lebo nebude komu. Vopred predpokladám, že sa neobjasní komu vlastne stavba patrí, pretože človek o ktorom sa predpokladalo že je zhotoviteľom stavby vypovedal, že nie je vlastník stavby ani nepozná kto ju zhotovuje. Vlastník pozemku si myslí, že je to on, no on to poprel. Zástupca obce starosta si zase myslí, že vlastník pozemku je vlastník stavby. Ani jedno tvrdenie ale nie je dokázané v zisťovacom konaní stav. úradu.
Ako by mal teraz postupovať stav. úrad?
Ako by mal teraz postupovať vlastník pozemku?

ďakujem za odpovede
Lenka

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.