Notárska zápisnica - zodpovednosť za škodu

 

  1. Dobrý deň, Chcel by som  sa spýtať na nasled.situáciu: Zmluvné strany sa dohodli na predaji bytu za nasledujúcich podmienok. Kúpna zmluva vo forme notárskej zápisnice bude v časti „kúpna cena“ obsahovať podmienky, že všetky odpisy not. zápis. a podpísaný návrh na vklad ostanú v rukách notára až dovtedy, kým nebudú predávajúcemu prevedené peniaze na účet. Po predložení výpisu z účtu (príp. iného potvrdenia dokladujúceho túto skutočnosť) bude notár povinný podať návrh na vklad a vydať dohodnutý počet odpisov not. zápis. zmluvným stranám. (Zmluvné strany nechcú využiť not. úschovu, napr. kvôli výške poplatku za ňu). Čo ak nastane situácia, že v čase medzi prijatím peňazí na účet predávajúceho a podaním návrhu na vklad notárom (zmluvné strany splnomocnili notára na zastupovanie v katastrálnom konaní), bude zo strany predávajúceho podaný nový, iný návrh na vklad týkajúci sa iného kupujúceho? Nesie v takomto prípade notár zodpovednosť za škodu za vzniknutú situáciu tým, že „zabezpečoval“ celý prevod? Ďakujem   

  

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus