Nové dlažbové parkovisko na prenajatej ploche trávnika RD

V rodinnom dome, sme prenajali priestory na kancelárie a plochu na parkovanie. Túto časť RD sme zaradili do obchodného majetku a odpisujeme. Vzhladom na väčší počet pracovníkov nájomníci potrebovali zväčšiť plochu na parkovanie vozidiel. Na základe nájomnej zmluvy si môžu nájomníci po dohode s nami ako majitelmi RD plochu trávnika upraviť t.j. osadiť dlažbou vo výmere cca 100 m2 . Celá úprava bude stáť cca 5000 Eur. Môžu si to nájomníci odpisovať ako samostatný investičný majetok ( IM) podla mna zaradiť do 4 ,podla nového do 5 odpis. .skupiny , alebo je to pre nich výdavok neovplyvnujúci základ dane. Potom im to musíme uhradiť a my si to priradiť k obstarávacej cene nehnutelnosti a odpisovať ako celok ,alebo zvlášť ako nový IM ?
Dakujeme za odpoved

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus