"obecna" komunikacia v sukromnom vlastnictve

Dobry den.

Sme viacerí vlastnici pozemkov, ktorych dlzka je cca 70m. chceme mat pristup k tymto pozemkom z oboch stran. Z jednej strany nie je problem, uz je tam komunikacia vybudovana. Problem je z druhej strany, kedze na prvych 4 parcelach si cestu „ohradili“ sukromny vlastnici a nechcu, aby sa cesta vyuzivala dalsich cca 100metrov, islo by o slepu ulicu. Tato komunikacia je aj zakreslena v uzemnom plane a bola vyuzivana dlhy cas, kym si nepostavili hlavu susedia. Cestu teoreticky nemozu uzatvorit, maju tam tarchu – je tam polozeny kabel pre distribuciu elektriny, toto zasahuje az k nam, co mame zaujem aby tato cesta tam bola. Po mojich zisteniach ale tuto pripojky si vyziadali sukromne osoby a nie obec. Mame nejaku sancu, moznost slusbe „donutit“ vlastnikov aby tuto cestu sme mohli vyuzivat aj my?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus