Obet podvodu

Dobry den,
chcel by som sa spytat, ako sa da postupovat v pripade, ze som sa stal obetou podvodu? Znamy ma nahovaral na podvod (to som ja samozrejme nevedel, pretoze vravel ze nedostane pausal s mobilom na seba) a uistoval ze nikto nebude stratovy, ani ja ani operator. Najprv mi asi pred mesiacom prisiel mail, ze sa nieco nepodarilo a treba to riesit, inak mi bude faktura zauctovana v hodnote telefonu- co je 550€.
Dnes mi prisla faktura 23€ s datumom splatnosti 13. 12. 2018, takze si myslim, ze uz musim zacat splacat telefon, pricom on si uziva peniazky z predaja toho telefonu.
Na spravy nereaguje, telefon nezviha. Ako by som mohol vymahat peniaze?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

O koľko dostanete pridané k penzii
Na budúci rok dostane väčšina dôchodcov vyšší dôchodok. O zvýšenie netreba žiadať, každý dostane písomné rozhodnutie.
Ako sa zvyšuje minimálny dôchodok
Podmienkou zvýšenia dôchodku na minimálny je, že priznaný dôchodok je nižší než minimálna hranica. Zvýšenie sa určí ako rozdiel medzi minimálnym a vyplácaným dôchodkom. Zvýšenie dôchodku = výška minimálneho dôchodku (mínus) celkový dôchodkový príjem.
​Tešíte sa na vyššiu penziu? Zistite, či sa týka aj vás
Každý rok sa penzie valorizujú. V budúcom roku však podľa iného kľúča. Ak chcete vedieť, o koľko, kúpte si v pondelok 17.12. Hospodárske noviny. Dočítate sa tiež, akú sumu navyše dostanete, ale aj, ako sa mení spôsob určovania veku odchodu do dôchodku.
Profesor dejín práva: Nacisti považovali Slovanov za menejcennú rasu
Slováci síce získali počas Slovenského štátu právo na sebaurčenie, tisíce ľudí však prišli o svoje životy alebo sa stali občanmi druhej kategórie. Podobný osud by zrejme čakal aj Slovákov, hovorí profesor dejín práva Tomáš Gábriš.
Reálne mzdy rástli Čechom rýchlejšie, na vianočné nákupy minú menej ako Slováci
Máte predstavu, koľko vás vyjdú tohtoročné Vianoce? Podľa cenového prieskumu by sme mali minúť menej ako vlani. Prečo? Lebo vraj zarábame viac.