Obet podvodu

Dobry den,
chcel by som sa spytat, ako sa da postupovat v pripade, ze som sa stal obetou podvodu? Znamy ma nahovaral na podvod (to som ja samozrejme nevedel, pretoze vravel ze nedostane pausal s mobilom na seba) a uistoval ze nikto nebude stratovy, ani ja ani operator. Najprv mi asi pred mesiacom prisiel mail, ze sa nieco nepodarilo a treba to riesit, inak mi bude faktura zauctovana v hodnote telefonu- co je 550€.
Dnes mi prisla faktura 23€ s datumom splatnosti 13. 12. 2018, takze si myslim, ze uz musim zacat splacat telefon, pricom on si uziva peniazky z predaja toho telefonu.
Na spravy nereaguje, telefon nezviha. Ako by som mohol vymahat peniaze?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus