Obet podvodu

Dobry den,
chcel by som sa spytat, ako sa da postupovat v pripade, ze som sa stal obetou podvodu? Znamy ma nahovaral na podvod (to som ja samozrejme nevedel, pretoze vravel ze nedostane pausal s mobilom na seba) a uistoval ze nikto nebude stratovy, ani ja ani operator. Najprv mi asi pred mesiacom prisiel mail, ze sa nieco nepodarilo a treba to riesit, inak mi bude faktura zauctovana v hodnote telefonu- co je 550€.
Dnes mi prisla faktura 23€ s datumom splatnosti 13. 12. 2018, takze si myslim, ze uz musim zacat splacat telefon, pricom on si uziva peniazky z predaja toho telefonu.
Na spravy nereaguje, telefon nezviha. Ako by som mohol vymahat peniaze?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.